Connect with us

FK PROLETER MIHAJLOVAC

REMI U POŽEGI

Fudbaleri Smedereva odoleli su na gostovanju u Požegi u derbiju četvrtog kola Srpske lige Zapad. Posle 90 minuta okršaj dva tima koji konkurišu za najviši plasman završen je onim najnepopularnijim rezultatom. Prema viđenom možda i najpravedniji rezultat.
U prethodnih osam susreta, pre ovog okršaja, sa ovim rivalom, fudbaleri Smedereva su pet puta teren napuštali pognutih glava, dva puta su slavili, a jednom su igrali nerešeno. Ovo je prvi put da je njihova utakmica završena bez golova.
Sve bi na kraju bilo dobro da u nadokandi vremena trener Smedereva Ljubiša Stamenković nije dobio crveni karton zbog prigovora.
Uz to, Smederevcima je oduzet bod zbog određenih nepravilnosti tokom prošle sezone. Zbog tog minus boda trenutno zauzimaju treću poziciju na tabeli sa sedam bodova. Prva dva mesta drže Šumadija iz Aranđelovca i upravo Sloga iz Požege.

U narednom kolu Smederevo se na svom terenu sastaje sa Slogom iz Petrovca na Mlavi koja je u prethodna četiri kola zabeležila po dve pobede i dva poraza.
Drugi predstavnik Smedereva u Srpskoj ligi Zapad, fudbaleri Proleter Mihajlovca pretrpeli su težak poraz na gostovanju u Provu u okršaju sa istoimenim timom rezultatom 3:0. Mihajlovčani su na poluvremenu gubili sa 1:0 i sve do poslednjih nekoliko minuta odolevali su napadima domaćih. U finišu im je popustila koncentracija što si domaći kaznili sa još dva pogotka u 86. i 90. minutu susreta.
Mihajlovčani u petom kolu igraju sa Tutinom na svom terenu.