Malo ko je očekivao da će futsaleri Smedereva na više nego teškom gostovanju u Nišu protiv Kalče biti nadomak pobede. Smederevci su gubili 2:0 kada je Jevtić malo pre isteka prvog poluvremena prepolovio prednost domaćina. U nastavku susreta sve je išlo na vodenicu ekipe Gorana Lazića. Najpre je Sabljić u 26. minutu izjednačio na 2:2, da bi u 35. minutu Filipović doveo Smederevce u vođstvo. Kada je Prvulović u 37. povećao prednost Smedereva na 4:2  delovalo je da je pobeda nadomak ruke.

Na 21. sekundu pre kraja Tajdić nije pogodio prazan gol gostiju, a ono što se desilo u nastavku delovalo je kao naučna fantastika. Tajdić je u pokušaju da zaustavi kontru domaćina zaradio drugi karton pa je morao iz igre. Domaći su u infarkt završnici na 12 sekundi pre kraja smanjili na 4:3, a dve sekunde pre poslednjeg zvuka sirene uz dosta sreće stigli su do, po svemu viđenom, nezasluženog izjednačenja. U narednom kolu KMF Smederevo pred svojim navijačima dočekuje Novi Pazar.