Connect with us

FK PROLETER MIHAJLOVAC

STOJANOVIĆ PROMAŠIO BOD

Očekivalo se da će smederevski fudbaleri posle pobede u derbiju nad ekipom Šumadije nastaviti u istom ritmu. Za tako nešto bila im je potrebna pobeda nad komšijama iz Požarevca, ekipom Mladog radnika. Nažalost, posle 90 minuta na semaforu je stajalo Smederevo – Mladi radnik 0:1.
Jedini pogodak na utakmici postigao je Ivan Stojanović u 83. minutu posle odlične akcije Gordića. Imali su priliku domaći da u poslednjem minutu nadoknade vremena dođu do boda ali je sa penala neprecizan bio Stefan Stojanović čiji je udarac završio iznad prečke.
Utakmicu su obeležili brojni žuti kartoni, ukupno 9, 4 za domaćina i 5 za goste. Na sve to treba dodati da je u 62. minutu sa klupe udaljen trener gostiju Andrija Ferlež, a u finišu susreta istu sudbinu doživeli su predstavnik domaće ekipe Goran Jovanović, kao i trener Smedereva Ljubiša Stamenković u 86. minutu. Uprkos porazu fudbaleri Smedereva zadržali su čelnu poziciju na tabeli Srpske lige Zapad posle sedmog kola u kome su poraze doživeli ekipe Tutina, Šumadije i Sloge. Na tabeli prvo i drugo mesto sa po 13 bodova dele Smederevo i Tutin, a na trećem i četvrtom su Jošanica i Mladi radnik sa po 12 bodova.
U narednom kolu Smederevo se u Ubu sastaje sa Jedinstvom.
Drugi predstavnik Smedereva u Zapadnoj grupi Srpske lige, ekipa Proleter Mihajlovca konačno je obradovala svoje navijače. Mihajlovčani su n a svom terenu savladali novajliju u ligi ekipu Drine iz Ljubovije rezultatom 2:1. Golove za Proleter Mihajlovac postigli su Najdanović i Milosavljević. U narednom kolu Proleter se u Valjevu sastaje sa ekipom Budućnost Krušik. Mihajlovčani su se ovom pobedom, drugom u šampionatu, popeli na tabeli pa sada zauzimaju 12. mesto sa 8 osvojenih bodova.