Na vazdušnom strelištu u Sportskoj hali Smederevo, juče je u organizaciji Saveza za školski sport Srbije, Saveza za školski sport i olimpijsko vaspitanje u Smederevu i Streljačke družine „Smederevo“ održano Državno prvenstvo u streljaštvu. Pionirske kategorije su pucale 20, a omladinske 30 dijabola serijskom vazdušnom puškom.
U konkurenciji pionirki pojedinačno pobedila je Aleksandra Havran iz OŠ „Boško Pavkovljević Pinki“ iz Stare Pazove sa 187 krugova. Isti rezultat je imala i Anja Nikodinović iz OŠ „Sveti Sava“ iz Lipničkog Šora, ali slabiju poslednju seriju. Bronzanu medalju osvojila je Anja Knježević iz OŠ „Lazar Savatić“ iz Zemuna sa 183 kruga.
Takmičarke domaćeg kluba plasirale su se na 20. mesto Ivona Bojić iz OŠ „Sveti Sava“ sa 173 kruga, 23. Natalija Jovanović sa 171 krugom, Sofija Ivanović sa 130 na 68 mesto, Nikolija Simić 72. sa 125 krugova. Ukupno je nastupilo 80 pionirki.
Ekipno je pobedila OŠ „Boško Pavkovljević Pinki“ iz Stare Pazove sa ukupnim rezultatom od 523 kruga. Pored Havran, u ekipi su bile Jelena Škorić 181 i Ivana Ušjak 155 krugova. Drugo mesto zauzela je ekipa škole „Aleksa Dejović“ iz Sevojna sa 519 krugova, a treće „Ratko Pavlović Ćićko“ iz Prokuplja sa 516 krugova. Ukupno je nastupilo 22 osnovne škole.
U konkurenciji pionira prva dva mesta pripala su učenicima OŠ „Petar Kočić“ iz Inđije. Pobedio je Nikola Brdar sa 183 kruga, a srebrnu medalju osvojio je Aleksandar Košnjak sa 181 krugom. Treće mesto sa 178 krugova zauzeo je Dimitrije Stefanović iz OŠ „Sveti Sava“ iz Kikinde.
Najbolji rezultat od domaćih strelaca ostvario je Milan Marić plasmanom na osmom mestu sa 176 krugova. Lazar Subotić iz OŠ „Dr Jovan Cvijić“ sa 174 kruga je bio četrnaesti, Petar Kostić iz iste škole sa 170 krugova 21, Lazar Popović sa 152 na 42 mesto. Ukupno je nastupilo 77 pionira.
Ekipno je pobedila OŠ „Petar Kočić“ iz Inđije sa ukupnim rezultatom od 539 krugova, a u ekipi pored Brdara i Košnjaka, pucao je još i Marko Grujčić i sa 175 krugova značajno doprineo ubedljivoj pobedi svoje škole u konkurenciji pionira. Drugo mesto osvojila je OŠ „Stanislav Sremčević“ iz Kragujevca sa 504 kruga, treće „23. Oktobar“ iz Sremskih Karlovaca sa 502 kruga, a naša ekipa škole „Dr Jovan Cvijić“ je bila četvrta sa 496 krugova. U ekipi pored Subotića i Kostića, pucao je Lazar Popović i ostavrio rezultat od 152 kruga. Ukupno je 19 nastupilo osnovnih škola.
U konkurenciji srednjoškolki najbolja je bila Kristina Petrović iz pirotske Gimnazije sa 279 krugova. Srebrnu medalju osvojila je Marija Kolarević iz Gimnazije „Branko Radiević“ iz Stare Pazove sa 277 krugova, a bronzanu Anastasija Mudrinić iz SPVŠ „Stevan Sinđelić“ iz Vranja sa 272 kruga.
U konkurenciji 72 takmičarke srednjoškolskog uzrasta naša Natalija Tasić iz Gimnazije je bila osamnaesta sa 262 kruga, a njene školske drugarice Katarina Milovanović 34. sa 247 krugova i Teodora Čakarević 43. sa 242 kruga.
Ekipno je pobedila Gimnazija iz Pirota sa 804 kruga. U ekipi su pored Kristine Petrović bile još i Natalija Stanković 267 i Sofija Rančić sa 258 krugova. Drugo mesto osvojila je Zrenjaninska Gimnazija sa 791 krugom, a treće Gimnazija „Takovski ustanak“ iz Gornjeg Milanovca sa 783 kruga. Ekipa smederevske Gimnazije bila je peta sa 751 krugom. Nastupile su ekipe iz 19 škola.
Dimitrije Gaćeša je pobedio u konkurenciji srednjoškolaca sa 283 kruga, a srebrnu medalju osvojio je Veljko Mihajlović sa 278 krugova. Obojica su učenici Tehničke škole „Mihajlo Pupin“ iz Inđije. Bronzanu medalju osvojio je Đorđe Savić, učenik Tehničke škole iz Kosjerića sa 277 krugova.
Najbolji plasman od naših strelaca ostvario je Veljko Ilić na dvanestom mestu sa 270 krugova. Nemanja Živojinović sa 264 kruga je 18. a Lazar Beljić sa 248 bio je 38. Nastupilo je 78 učenika srednjih škola.
Ekipno je ubedljivo pobedila Tehnička škola „Mihajlo Pupin“ iz Inđije sa 835 krugova. Treći član pobedničke ekipe pored Gaćeše i Mihajlovića bio je Strahinja Bojić sa 272 kruga. Drugo mesto ekipno zauzela je Druga kragujevačka gimnazija sa 799 krugova, a treća Tehnička škola „Jovan Žujović“ iz Gornjeg Milanovca sa 796 krugova. Naša ekipa Tehničke škole zauzela je peto mesto sa 782 kruga u konkurenciji 21 škole.