Petar Adamović, dve godine zaredom najbolji mlađi junior na rang listi Streljačkog saveza Srbije, prošlu takmičarsku godinu, završio je prvim mestom u kategoriji juniora. Adamović je u 2018. godini, u disciplini vazdušni pištolj, osvojio titulu državnog prvaka i vicešampiona na finalu Kupa Streljačkog saveza Srbije.

U prva tri na ovogodišnjoj rang listi Streljačkog saveza Srbije prvi put se našao i Dušan Bojić. Bojić je u tradicionalnom izboru za najbolje strelce Srbije drugi u kategoriji mlađih juniora i treći u kategoriji kadeta vazdušnim pištoljem. Kao kadet osvojio je drugo mesto, a kao mlađi junior treće na Prvenstvu Srbije. Na finalu Kupa Srbije je takođe, osvojio bronzanu medalju kao ml. junior.

U kategoriji kadetkinja puškom Natalija Tasić je na drugom mestu, a u kategoriji juniorki je u prvih deset. Prošle godine bila je treća kadetkinja na državnom prvenstvu i druga na finalu Kupa Srbije. U takmičenju mešovitih parova sa Veljkom Ilićem, naš miks tim je osvojio titulu vicešampiona države za juniore i postavili su državni rekord osnovnog dela.
Veljko Ilić je četvrti u kategoriji mlađih juniora i šesti u kategoriji juniora u disciplini vazdušna puška. Kao mlađi junior osvojio je Finale Kupa Srbije. U prošloj godini bio je član reprezentacije Srbije na Prvenstvu Evrope u Đeru, kao i na finalu Lige mladih Evrope u Finskoj, gde je osvojena titula vicešampiona ovog prestižnog takmičenja mladih strelaca.
Jasmina Milovanović, koja je u prošloj godini pravila pauzu zbog porodiljskog odusustva, uspešno se vratila na vatrenu liniju već u drugom delu sezone malokalibarskim oružjem i završila je kao petoplasirana u kategoriji seniorki pištoljem. Dvostruka je vicešampionka države u disciplini sport pištolj.
Streljačka družina „Smederevo“ se na rang listi najboljih klubova plasirala na dvanaesto mesto, u konkurenciji 29 klubova koji su ostvarili bodove za plasman.
U poslednjih sedam godina, ovu laskavu titulu za najboljeg strelca, do sada je ponelo još samo troje smederevskih strelaca. Veljko Ilić je 2017. godine bio prvoplasirani na rang listi u dve kategorije: kadeta i mlađih juniora. Natalija Tasić je iste i godinu dana ranije bila najbolja pionirka puškom, a prva kojoj je pripalo ovo priznanje, bila je Ana Alentijev, najbolja juniorka pištoljem u 2013. godini.