Connect with us

Featured

ANĐELA TRIJUMFOVALA NA “DOMAĆEM” TERENU

Takmičarska 2021. godina za srpske strelce počela je danas u Smederevu prvim kolom Kupa Streljačkog saveza Srbije vazdušnim oružjem u B programu (pionirka, kadetska i mlađejuniorska kategorija). Vitrine SD Smederevo bogatije su za još jedno odličje i to najsjajnije. Anđela Radojičić trijumfovala je u konkurenciji kadetkinja u disciplini standardna vazdušna puška.

U skoro svim disciplinama vođene su vrlo izjednačene borbe za medalje. U nekoliko slučajeva prvoplasirani i drugoplasirani su imali identične rezultate, pa su o pobednicima odlučivali dodatni kriterijumi (poslednja, pretposlednja serija…)

Najviše zlatnih medalja, četiri, pokupili su strelci Pančeva 1813 – dve je osvojio Marko Ninković, koji je bio najbolji u pionirskoj i kadetskoj konkurenciji pištoljem, a Pančevcima su prva mesta doneli i Velimir Ninković u takmičenju mlađih juniora istim oružjem i Aleksa Rakonjac, najprecizniji mlađi junior puškom

U pionirskom takmičenju serijskom vazdušnom puškom najuspešniji su bili Jelena Stojanac (Jedinstvo) i Borivoj Spasić (Mladost).

Emilija Ponjavić („Dragan Jevtić Škepo“) je bila najuspešnija mlađa juniorka puškom.

Sem trojice spomenutih Pančevaca, zlatne medalje pištoljem priglrili su Olga Stojanović („Aleksa Dejović“), koja je kući otišla sa dva najsjajnija trofeja (najbolja mlađa juniorka i kadetkinja) i Nađa Martinović (Partizan, pionirke)

Prvo kolo Kupa SSS (B program)

Serijska vazdušna puška (20 dijabola)

Pionirke: 1. Jelena Stojanac (Jedinstvo) 187, 2.Zorana Nikolić (Jagodina 92) 183, 2. Iva Rakonjac (Pančevo 1813) 183…

Pioniri: 1. Borivoj Spasić (Mladost) 179, 2. Filip Vranić („Dragan Jevtić Škepo“) 178, 3. Mihajlo Kresojević (Mladost) 178…

Standarna vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Anđela Radojičić (Smederevo) 395, 2. Una Ćorić („Čika Mata“) 394, 3. Natalija Pavlović (Niš 1881) 393…

Mlađe juniorke: 1. Emilija Ponjavić („Dragan Jevtić Škepo“) 396 (100 poslednja serija), 2. Elena Stevanović (Kolubara) 396 (99), 3. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395…

Mlađi juniori: 1.Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 589, 2.Strahinja Bojić (Mladost) 584, 3. Mladen Mišković (Metalac) 579…

Kadeti: 1. Mladen Mišković (Metalac) 579 (95 treća serija), 2. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 579 (92 treća serija), 3. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 577….

Standardni vazdušni pištolj

Pionirke: 1. Nađa Martinović (Partizan) 176, 2. Jelena Jovanović (Uljma) 171, 2. Čarna Mihajlović (Partizan) 157…

Pioniri: 1. Marko Ninković (Pančevo 1813) 185, 2. Luka Milošević (Akademac) 174, 3. Boris Jovanović (Topličanin 1887) 173…

Kadetkinje: 1. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 364, 2. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 359, 3. Marta Mratinković (GT Leskovac) 356…

Mlađe juniorke: 1. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 364, 2.Eleonora Radulović („D.J. Škepo“) 359, 3.Marta Mratinković (GT Leskovac)  356…

Kadeti: 1. Marko Ninković (Pančevo)  550, 2. Mateja Tripković („Aleksa Dejović“) 529, 3. Viktor Dimovski (Novi Beograd-Ušće) 529…

Mlađi juniori: 1. Velimir Ninković (Pančevo 1813) 550 (93), 2. Marko Ninković (Pančevo 1813)  550 (91), 3. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 539…

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Featured