Trebalo bi da se dogodi čudo pa da rukometašice Beograda od naredne sezone ne igraju Super B ligu. u derbiju prvenstva Beograđanke su pred svojim navijačima pobedile Mladi radnik sa 36:34, poluvreme 18:20. Za razliku od prve utakmice u kojoj su gostujuće rukometašice konstantno imale prednost, na utakmici odigranoj danas u dvorani Šumice Radinčanke su imale više od igre. Rešile su prvi deo igre u svoju korist, a u polsednjih deset minuta imale su dva puta po dva gola prednosti.

Kod rezultata 28:26 usledilo je isključenje koje su domaće iskoristile i veoma brzo okrenule na 30:28. To nije poremetilo ekipu Jovice Petkovića i na nešto više od tri minuta do kraja ponovo su imale dva gola prednosti 34:32. Priliku za pobedu propustili su pri ovom rezultatu kada su u kontranapadu promašili za velika tri gola prednosti. Kazna je stigla već u sledećem napadu. Domaće su smanjile na 34:33 uz isključenje Radinačnki. Usledila su dva loše organizovana napada i kontre domaćih za preokret 35:34. Tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Beogradu koji će od naredne sezone imati klub  više u Super B ligi.

Radničanke imaju za čim da žale. U oba meča popuštale su u finišu meča kada je do izražaja dolazila duža klupa Beograđanki i umor igračica iz prve postave Mladog radnika.

Na utakmici u Beogradu najefikasnije u ekipi Mladog radnika bile su Nina Ninić sa 9, Milica Ninić sa 7 i Milica Ristić sa 6 pogodaka. U domaćoj ekipi Pap je postigla 10 pogodaka i Rogulja sa 7 pogodaka.

Posle ovog kola na tabeli vodi Beograd sa 28 bodova, sledi Mladi Radnik sa 26 i metalac na trećem sa 24 boda.

U preostala tri kola Mladi radnik na domaćem terenu igra sa Rudarom, sledi teško gostovanje u Šapcu i na oproštaju od ove sezone pred svojim navijačima igraju sa Voždovcem. Beograđanke imaju nešto teži raspored. Najpre gostuju Medicinaru 2, kod kuće igraju sa Metalcem i na kraju gostuju Radničkom u Obrenovcu. Jedino u slučaju sa dva puta pokleknu ili izgube tri boda rukometašice Mladog radnika mogu do prve pozicije uz maksimalni učinak u poslednja tri kola.