Košarkaši Smedereva odigrali su dobru utakmicu u okršaju sa odličnim sastavom Napretka. Nažalost, iskustvo i duža klupa gostiju omogućili su Kruševljanima, posle neizvesnih 30-ak minuta, ubedljiv trijumf rezultatom 85:70. Prvi period igre domaći su dobili sa minimalnih 21:20. Smederevci su u nastavku predvođeni odličnim Đorđevićem, Jakovljevićem i Lazićem održavali rezultatsku prednost da bi na veliki odmor otišli sa 4 poena prednosti 47:43.

U nastavku sureta, kao i protiv Kragujevčana, ekipa Ivana Mijatovića pala je energetski, sve su teže nalazili put do koša, mada sa druge strane ni Čarapanima nije sve išlo od ruke. Pred poslednjih 10 minuta gosti su vodili rezultatom 61:57. U poslednjoj četvrtini nosioci igre domaćeg sastava potpuno su stali što su gosti iskoristili za, na kraju, ubedljiv trijumf rezultatom 85:70.
– Napredak je ekipa koja juri Drugu ligu Srbije. Dobro smo im parirali 30 minuta. To je realnost u ovom trenutku. Dobro je što juniori dobijaju priliku i stiču preko potrebno iskustvo za utakmice koje slede. U narednom kolu gostujemo Prvoj petoletki u Trsteniku. To je derbi začelja, obe ekipe su bez pobede i nadam se da možemo do trijumfa koji će nas odlepiti sa začelja tabele – očekuje trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.
U ekipi Smedereva najefikasniji je bio plejmejker Đorđević sa 23, Jakovljević je ubacio 18, a 10 je dodao Lazić. U gostujućoj ekipi istakli su se Bakračlić sa 21 i Deletić sa 17 koševa.
Na tabeli vode Radnički i Napredak sa po 8 bodova, na trećem mestu je Jagodina sa bodom manje, a na poslednja dva mesta su Prva Petoletka i Smederevo bez ijedne pobede.