U poslednjem kolu ligaškog dela Prve srpske lige Zapad A, košarkaši Smedereva očekivano su poraženi na gostovanju u Jagodini. Istoimeni domaćin slavio je pobedu rezultatom 89:77 ( 20:18, 21:22, 24:23 i 24:14). Smederevci su, kao i tokom većeg dela sezone, pružili dobar otpor znatno snažnijem rivalu više od 30 minuta. Kada se tome doda da su igrali bez najiskusnijeg igrača, kapitena, Đorđa Jakovljevića, onda je poraz od 12 razlike više nego prihvatljiv. Ipak, mrlju na ovu utakmicu i izdanje smederevskih košarkaša bacilo je isključenje prvog pleja Đorđa Stanića koji je isključen početkom treće četvrtine posle burne reakcije na jednu sudijsku odluku.

Stanić je isključen početkom treće četvrtine jer je burno odreagovao na nekoliko vezanih odluka sudije usmerenih protiv njega. Sada čekamo odluku ljudi iz vrha lige sto se tiče njegove potencijalne suspenzije. Nadamo se da ce kazna biti blaga jer znamo koliko Stanić znači za igru našeg tima. Osim ovog, desilo se i to da je Požarevac izgubio 14 razlike od ekipe Zekasa i time pao na peto mesto i ide sa nama u plej out. Da napomenem da je Požarevcu odgovarao poraz do 13 razlike, ali se to nije desilo.Ovim ishodom utakmice anulirana je naša prošlonedeljna pobeda protiv Zekasa jer sad tu pobedu ne prenosimo u plej aut doigravanje – kaže trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.
Protiv Jagodine najbolji u ekipi Smedereva bili su Lazić, Jovanović, Simić i Stanić dok je bio u igri. Za dve nedelje, 9. februara počinje plej aut, a pred Smederevcima je vrlo težak zadatak, obezbediti opstanak u ovom stepenu takmičenja.
U prvom kolu doigravanja košarkaši Smedereva pred svojim navijačima dočekuju Crnokosu iz Kosjerića, potom sledi put u Novu Varoš, pa okršaj sa Radničkim iz Valjeva u Smederevu i u poslednjem kolu prvog dela sledi gostovanje Studentu u Bajinoj Bašti.