Smederevski rukometaši ostvarili su bitnu pobedu na gostovanju u Vrbasu. Istoimeni član Super B lige Sever-Centar poražen je na svom terenu rezultatom 29:25, poluvreme 13:13. Smederevci su do treće uzastopne pobede došli posle odlične igre u drugih 30 minuta. U prvom poluvremenu domaćin je imao prednost od gola ili dva, ali je u samom finišu Smederevo povelo sa 13:12. Vrbašani su uspeli da izjednače u poslednjoj sekundi poluvremena. Dobru i kvalitetnu igru iz finiša prvog dela Smederevci su preneli u drugo poluvreme. Duboka zonska odbrana sa kojom su se mučili u prvom poluvremenu sada je mnogo lakše rešavana. Puno lakih golova sa pivota i krila potpuno je razoružalo domaćina na početku drugog poluvremena.

Igrao se 40. minut kada je na semaforu stajalo 19:15 i izgledalo je da se domaćinu sprema katastrofa. Ipak, zahvaljujući nešto slabijoj igri smederevskih rukometaša, domaći su za manje od pet minuta stigli do izjednačenja. Uspeli su rukometaši Smedereva da odbiju ovaj napad i veoma brzo ponovo su imali tri gola prednosti 23:20. Pokušavali su gosti presingom da nešto promene ali bez rezultata. Veliki broj ishitrenih šuteva, izgubljenih lopti, ali i odličnih intervencija Dimitrijevića omogućili su gostima da povedu sa 28:22 i tada je bilo jasno da bodovi putuju za Smederevo.

Martić je posle pobede nad Kolubarom rekao da njegovi momci mogu još bolje. Čini se da su večeras još podigli nivo igre, taman za, kako se na kraju ispostavilo, rutinsku i očekivanu pobedu sa teškog gostovanja.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Miloš Drobnjak sa 8 pogodaka, po 5 puta u strelce su se upisali Stojković, Jevđenović i Marjanović. Na sve to treba naglasiti odličnog Dimitrijevića koji je bio najbolji kada je bilo najpotrebnije. Kod domaćina istakli su se Andrija Roganović sa 6 i Marko Vujović sa 5 pogodaka.

Rukometaši Smedereva posle ovog kola zauzimaju treće mesto na tabeli sa 6 bodova koliko na četvrtom i petom imaju Sinđelić i Apatin. Vode sa po 9 bodova Kikinda i Sivac. U narednom kolu Smederevci u nedelju dočekuju Sinđelić.