Košarkaši Smedereva porazom su otvorili plej aut grupu Prve lige Zapad A. Smederevci su na svom terenu poraženi od Crnokose iz Kosjerića rezultatom 93:87 (27:23, 20:25, 24:20 i 22:19). Kao i na mnogim prethodnim susretima, ekipa Ivana Mijatovića bila je u igri u prvih 20-25 minuta.

Nedostatak snage i koncentracije, a u ovom slučaju i neigranje prvog pleja Đorđa Stanića, zbog nesmotrenog gesta na nebitnoj utakmici sa Jagodinom, uzeli su veliki danak. Kosjerci su ovom pobedom, najverovatnije, obezbedili opstanak, a na drugoj strani košarkaše Smedereva, gotovo sigurno, poslali rang niže.

Smederevski košarkaši odlično su odigrali prvih 20 minuta. Sredinom druge četvrtine imali su 8 poena prednosti (44:36). Nažalost, kao i mnogo puta ranije, domaći su lako ispustili ovu prednosti i to kao da je nagovestilo slom u drugih 20 minuta. Gosti su predvođeni Nenadom Vasiljevićem i Nemanjom Cvijićem malo po malo kažnjavali svaku grešku domaćih, a u drugom poluvremenu ih je bilo previše. Pokušavao je trener domaćih da nešto promeni ali rezultata nije bilo.

Nikola Lazić je u prvom poluvremenu ubacio 28 poena, ali je u drugom poluvremenu samo 12 uz mnogo promašenih šuteva. Postigao je 40 poena ali bez prave pomoći od ostalih saigrača. Pored njega, jedini dvocifreni u ekipi Smedereva bio je Đorđe Jakovljević sa 15 poena.

Izostali su poeni Stevana Jovanovića koji je utakmicu završio sa samo 4 poena, i to sve u završnici kada se već znao pobednik.

U gostujućoj ekipi Vasiljević je ubacio 25 poena uz sedam trojki, Miloš Petronijević je postigao 17, a 15 je dodao Cvijić.

U ostalim susretima ovog kola u subotu se sastaju sa Požarevac : Student, Prva Petoletka : Zlatar i Paraćin : Radnički.