Connect with us

KK SMEDEREVO 1953

CRNOKOSA KAZNILA SVE GREŠKE SMEDEREVACA

Košarkaši Smedereva porazom su otvorili plej aut grupu Prve lige Zapad A. Smederevci su na svom terenu poraženi od Crnokose iz Kosjerića rezultatom 93:87 (27:23, 20:25, 24:20 i 22:19). Kao i na mnogim prethodnim susretima, ekipa Ivana Mijatovića bila je u igri u prvih 20-25 minuta.

Nedostatak snage i koncentracije, a u ovom slučaju i neigranje prvog pleja Đorđa Stanića, zbog nesmotrenog gesta na nebitnoj utakmici sa Jagodinom, uzeli su veliki danak. Kosjerci su ovom pobedom, najverovatnije, obezbedili opstanak, a na drugoj strani košarkaše Smedereva, gotovo sigurno, poslali rang niže.

Smederevski košarkaši odlično su odigrali prvih 20 minuta. Sredinom druge četvrtine imali su 8 poena prednosti (44:36). Nažalost, kao i mnogo puta ranije, domaći su lako ispustili ovu prednosti i to kao da je nagovestilo slom u drugih 20 minuta. Gosti su predvođeni Nenadom Vasiljevićem i Nemanjom Cvijićem malo po malo kažnjavali svaku grešku domaćih, a u drugom poluvremenu ih je bilo previše. Pokušavao je trener domaćih da nešto promeni ali rezultata nije bilo.

Nikola Lazić je u prvom poluvremenu ubacio 28 poena, ali je u drugom poluvremenu samo 12 uz mnogo promašenih šuteva. Postigao je 40 poena ali bez prave pomoći od ostalih saigrača. Pored njega, jedini dvocifreni u ekipi Smedereva bio je Đorđe Jakovljević sa 15 poena.

Izostali su poeni Stevana Jovanovića koji je utakmicu završio sa samo 4 poena, i to sve u završnici kada se već znao pobednik.

U gostujućoj ekipi Vasiljević je ubacio 25 poena uz sedam trojki, Miloš Petronijević je postigao 17, a 15 je dodao Cvijić.

U ostalim susretima ovog kola u subotu se sastaju sa Požarevac : Student, Prva Petoletka : Zlatar i Paraćin : Radnički.