U utakmici 12. kola Prve srpske lige košarkaši Smedereva poraženi su u Kragujevcu od domaćeg Radničkog sa 112:103, po četvrtinama 35:14, 24:28, 35:22 i 31:26. Smederevci su, izuzimajući prvu četvrtinu, odigrali možda najbolju utakmicu ove sezone. Pogotovo ako se zna da su nastupili u desetkovanom sastavu bez Jankovića, Novosela, Milovanovića i Martinovića. Pobednika je odlučila prva četvrtina u kojoj su domaći stekli, tada se tako činilo, nedostižnu prednost. Do odlaska na veliki odmor Smederevci su uspeli da prednost smanje na 17 razlike.

U trećoj četvrtini odlična igra mladih košarkaša Smedereva koji kao da su hteli da što skuplje prodaju kožu na ovom gostovanju.

– Na poluvremenu smo se dogovorili da probamo da damo sve od sebe i smanjimo razliku. Na kraju treće smanjujemo na 4 razlike. Nekoliko puta smo dolazili na poen i dva zaostatka i onda pravili neshvatljive greske, promašivali zicere, slobodna bacanja… Mala rotacija učinila je svoje, ali ne mogu da budem nezadovoljan izdanjem svojih igrača. Nekoliko čudnih sudijskih odluka i naši promašaji nam nisu dozvolili da prevedemo utakmicu u našu korist. Na kraju smo ušli i u problem sa ličnim greškama zbog male rotacije jer su nam trojica igrača morala ranije iz igre zbog pet ličnih grešaka – kratko je prokomentarisao utakmicu trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.

U ekipi Smedereva istakli su se Nikolić sa 30, Jakovljević sa 26 i Lazić sa 22 poena. Smederevske košarkaše već u četvrtak očekuje zaostala utakmica sa Požarevcem, a u subotu okršaj sa Slogom iz Kraljeva.