Odbojkašice Smedereva brzo su se oporavile od teškog poraza u Banovcima. Smederevke su u utakmici 6. kola Prve lige Srbije na svom terenu pobedile ekipu Beograda rezultatom 3:0, po setovima 29:27, 25:21, 25:21. Posle neizvesnog prvog seta u kome su domaće bile spretnije i prisebnije u završnici, u nastavku utakmice, ekipa Dragoljuba Janjića potvrdila je da sa pravom konkuriše za jedno od prva tri mesta koja vode u viši rang.

Posle ovog kola na tabeli vodi Roda sa 14 bodova, sledi Omladinac sa 13, a na trećem se nalazi Novi Sad sa 12 bodova. Takovo i Smederevo zauzimaju četvrto i peto mesto sa 11 bodova. U narednom kolu smederevske odbojkašice gostuju Spartaku u Ljigu koji u dosadašnjem toku nije osetio slast pobede. Odbojkašice Smedereva su veliki favorit na ovoj utakmici i sve osim pobede bilo bi veliko iznenađenje.