Futsaleri Smedereva nastavljaju pobedonosnu seriju. Smederevci su danas u Leposaviću, u derbiju 17. kola Treće lige Srbije grupa Zapad savladali istoimenog domaćina sa 7:5. Malo ko je mogao da pretpostavi da će Smederevci, posle odličnog prvog poluvremena, u nastavku strahovati za pobedu. Ekipa Dragana Đorđevića imala je ogromnih 5:0 posle prvog poluvremena. U nastavku domaćin je zaigrao nešto angažovanije, a sa druge strane Smederevci su propustili nekoliko stopostotnih prilika za 6:0 i kazna je stigla veoma brzo. Malo po malo, domaćin je smanjio na 5:4 ali, na njihovu žalost, snage za potpuni preokret nisu imali. Sa dva nova pogotka Smederevo je, više nego zasluženo stiglo do 16 prvenstvene pobede i učvrstilo vođstvo na tabeli i, gotovo sigurno, obezbedili povratak u Drugu ligu Srbije. Strelci na utakmici u Leposaviću bili su Prvulović, Marković i Filipović po dva puta, a jednom se u listu strelaca upisao Janković.

Smederevci su na ovoj utakmici bili oslabljeni neigranjem Sabljića, Simeunovića, Jevtića i golmana Jovića. U narednom kolu, u nedelju KMF Smederevo dočekuje Rašku, fenjeraša lige koja je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležila samo jednu pobedu.

Pre ove utakmice u Smederevu će se igrati finalni turnir Omladinske lige za prvaka regiona Zapad. U prvom polufinalu od 10 časova snage će odmeriti omladinci Smedereva i Vrnjačke Banje, a u drugom rivali će biti Ekonomac i Novi Pazar. Finale se igra od 13 časova.