Malo je nedostajalo da fudbaleri Smedereva 1924 dožive prvi poraz u nastavku prvenstva Srpske lige Zapad. Na gostovanju u Petrovcu na Mlavi Smederevci su do boda, u okršaju sa ekipom Sloge 33, stigli u 88. minutu drugim golom Đurđevića.

Domaćin je bio konkretniji, vodili su dva puta ali nisu izdržali do kraja. Petrovčane je u vođstvo doveo Đorđević u 40. minutu. Smederevci su izjednačili u 59. posle jedanaesterca koji je u gol pretvorio Đurđević. Novo vođstvo gostima je doneo ponovo Đorđević u 52. minutu. Domaći su posle starta golmana Smedereva Žarka Trifunovića, dva minuta pre kraja utakmice, tražili najstrožu kaznu ali je pištaljka sudije Ivana Vučićevića ostala nema.

Trener smederevskih fudbalera na kraju, razumljivo, nije bio zadovoljan ni igrom ni rezultatom, ali ni zalaganjem pojedinih igrača.

Znali smo da nas čeka teška utakmica. Sloga se bori za opstanak i bilo je za očekivati pritisak. Dobro smo otvorili utakmicu. Imali dve velike šanske koje nismo iskoristili i posle greške odbrane primili smo gol. Posle našeg izjednačujućeg pogotka visio je gol Sloge u vazduhu ali smo opet posle prekida primili pogodak. Kada se sve na kraju sagleda moram biti zadovoljan – rekao je posle utakmice nezadovoljan starteg Smederevaca Zoran Vujičić.

Dva relativno lako primljena pogotka posledica su neigranja dvojice standradnih igrača odbrane, Markovića i Trajkovića, smatra Vujičić.

Osetila se neuigranost u našim odbrambenim redovima jer smo sve utakmice u drugom delu odigrali sa istom četvoricom igrača. Šta je tu je, okrećemo se narednom rivalu. Dolazi nam Šumadija. Osim pobede ništa drugo ne dolazi u obzir. Ako želimo da idemo u Prvu ligu nemamo prava na kiks na domaćem terenu. Šumadija je dobra ekipa i zato moramo da podignemo nivo igre. Malo sam nezadovoljan igrom pojedinaca u Petrovcu. Znam da neko može slabije da odigra ali nezalaganje ne trpim. Pronaći ćemo 14-15 igrača koji mogu da se nose se pritiskom jer svaku utakmicu moramo da idemo na pobedu. Možda ima i malo toga. Ovaj tim može i mora mnogo više i mnogo bolje – nada se trener smederevskih fudbalera.

Remi, drugi u nizu na gostovanjima, posle Valjeva, na pravi način iskoristila je Sloga iz Požege koja je na svom terenu minimalnim rezultatom savladala Mokru Goru i sada zaostaje samo bod za Smederevcima, kao i Tutin koji nije imao problema sa Proleter Mihajlovcem – 4:1. Novajlija u ligi je sada preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa 40 bodova, koliko ima i Smederevo, ali uz bolju gol razliku.