Fudbaleri Smedereva, koji se od 13. februara nalaze na pripremama u Burgasu u Bugarskoj, odigrali su u subotu prvu kontrolnu utakmicu. U okršaju sa bugarskim trećeligašem Zvezdenburgom, ekipa trenera Zorana Vujačića bila je golgeterski raspoložena. Smederevci su slavili pobedu rezultatom 8:1. Strelci su bili Levićanin u 22, 27 i 50 Milosavljević u 43 Stanić u 55 Stojanović u 70 Tapušković u 78 i  N. Stojanović minutu.

Domaćini su poveli u 20minitu ali je Smederevo golovima Levićanina u 22. i 27. minutu posle prodora Milosavljevića i Nikolića preokrenulo rezultat.Na 3:1, što je bio rezultat poluvremena, povisio je Milosavljević evrogolom iz voleja posle centaršuta Nikolića. U nastavku su Smederevci još pet puta pogodili mrežu bugarskog trećeligaša. Sve u svemu, bila je to dobra provera protiv Bugarskog trećeligaša i jako dobra igra Smedereva koje je dominiralo celom utakmicom.

U ponedeljak od 14 časova Smederevo igra sa Neftohemikom, prvakom jesenjeg dela treće lige Bugarske. Dogovrene su utakmice sa Nesebarom 21. februara i sa Aitosom tri dana kasnije. U povratku se pregovara za utakmicu sa Slavijom iz Sofije ili nekim drugim prvoligašem.

Zvezdenburg -Smederevo 1924  1:8 (1:3). Sastav Smedereva 1924: Trifunović, Milosavljević Cigulajkić, Stanić, M.Marković,Lepojević,Garić, Levićanin, Nikolić,Jovković, Đurđevic. Igrali su jos Tapušković S.Stojanović, N. Stojanović, Rajković, Aćimović, Radenković, Trajković, Stanimirović, S. Marković, Dobrić i golman Aleksa Stojanović. Strelci:Levićanin u 22, 27 i 50 Milosavljević u 43 Stanić u 55 Stojanović u 70 Tapušković u 78 i  N. Stojanović 82. minutu.