U poslednjm kolu Treće futsal lige Srbije futsaleri Smedereva savladali su drugoplasirani Partenon rezultatom 10:6, poluvreme 6:2. Pobednik je bio odličen već posle 11 minuta igre. Brzom i efikasnom domaći su pogocima Simonovića u drugom, Markovića u 4. Pevulovića u 10 i Jankovića u 11. minutu poveli sa 4:0.

Rano ubedljivo vođstvo kao da je uspavalo domaće. Propustili su nekoliko stopostotnih prilika što se sa dva uzastopna pogotka u 12. i 13. minutu kaznio Nenad Simić. To nije zbunilo ekipu Dragana Đorđevića, koji je ovu utakmicu posmatrao sa tribina. Pogocima Marjanovića u 17. i drugim golom Jankovića u 18. minutu postavljaju rezultat prvog dela igre.

U nastavku susreta Nenad Simić svojim trećim pogotkom i Vlada Simić smanjuju prednost domaćih na 6:4. Brzo je usledio odgovor Smederevaca. Sabljić postiže sedmi pogodak, na 8:4 povećava Marjanović svojim drugim golom, a Prvulović, takođe drugim golom, diže prednost na 9:4. Do kraja utakmice videli smo još dva gola gostiju u režiji Didanovića i Spasojevića, a deseti pogodak za domaćina delo je Markovića koji se po drugi put upisao u listu strelaca.

Pre početka utakmice održana je mala ceremonija na kojoj je predsednik Gradskog fudbalskog saveza Smederevo Zvezdan Vrbanović uručio pehar najboljem futsaleru Smedereva reprezentativcu Srbije Jovanu Lazareviću. Direktor lige Dejan Prodanović uručio je šampionski pehar kapitenu domaće ekipe Bojanu Filipoviću. Smederevci su ovogodišnju sezonu okončali sa 20 pobeda i po jednim porazom i remijem. Koliko su momci Dragana Đorđevića bili superiorni ove sezone pokazuje podatak da su u odnosu na drugoplasirani Partenon imali čak 14 bodova više.