Futsaleri Smedereva gubili su u utakmici 15. kola Futsal lige Srbije od KMF Srpska 4:1 i sve je upućivalo na još jedan poraz u šampionatu. Tada su Smederevci zaigrali na sve ili ništa, zaugrali su bez golmana i rizik se isplatio. Na nešto više od minuta pre kraja stigli su do izjednačenja. Međutim, tu uzbuđenjima nije bilo kraja. Gosti, kojima su bodovi bili neophodni za plasman u plej of zaigrali su takođe bez golmana, ali bez izrazitijih prilika.

U poslednjih dvadesetak sekundi futsaleri Smedereva imali su dve velike prilike. Najpre su loše odigrali kontranapad, a onda su dobili poklon kakav se retko viđa. Gosti su pet sekundi pre kraja krenuli u napad. Prvulović je osetio šta se sprema osvojio je loptu i umesto da je odmah pošalje u prazan gol krenuo je ka praznoj mreži i dok se premišljao da šutne oglasila se sirena za kraj utakmice.

U prvih 20 minuta gosti su iskoristili dve grube greške domaćih i preko raspoloženog Bojana Popovića poveli su sa 2:0.  U finišu ovog dela utakmice domaći su smanjili preko Nemanje Milosavljevića. Kada su u drugom poluvremenu gosti poveli golovima Bojana Popovića sve je ukazivalo na još jedan poraz.

Usledio je opisani finiš utakmice i veliki žal domaćih za propuštenom prilikom da se zabeleži prva pobeda u sezoni. Strelci za domaću ekipu bili su Nemanja Milosavljević 2, Filipović i Nikola Milosavljević.

-Ovo nisam doživeo za ovih 15 godina. Sve je ovo posledica netreniranja. Od iskusnijih igrača ovde su samo Prvulović, Jevtić, Filipović i ja. Svi ostali  se prvi put susreću sa futsalom. Ne snalaze se baš najbolje, nema ko da nas zameni. Protiv ekipa koja ima iskusne igrače, kakva je Srpska, ovo je za nas veliki uspeh. Mi smo svesni da ispadamo iz lige. Ne možemo da uhvatimo priključak, ali igraćemo pošteno do kraja. Nikoga nećemo da pustimo iako uvek ima neka ponuda. Mi želimo da igramo za sebe jer je ovaj grad zaslužio da mi odigramo do kraja časno. Nadam se da ćemo već sledeće sezone da izborimo povratak u elitu – smatra kapiten Dragan Đorđević.

U narednom kolu KMF Smederevo se u Blacu sastaju sa ekipom Jastrepca.