Uoči 18. kola Srpske lige Zapad fudbaleri Smedereva 1924 bili su lider šampionata. U najavi utakmice sa ekipom Budućnosti Krušik u Valjevu, trener Smederevaca Zoran Vujičić najavljivao je novi trijumf koji bi trasirao put ka Prvoj ligi Srbije. Nažalost, posle 90 minuta na stadion u Valjevu nije bilo pobednika, a ni golova. Remi Smedereva na najbolji način iskoristili su Tutin i Sloga da se izjednače po broju bodova sa Smederevom. Sve tri ekipe sada imaju po 36 bodova. Zbog bolje gol razlike, na tabeli vodi Tutin, slede Smederevo i Požega.

Mi smo znali da nas očekuje težak meč sa rivalom koji se grčevito bori za opstanak. Ja sam samo zadovoljan prvim poluvremenom koje smo odigrali odlično. Stvorili smo četiri-pet stoprocentnih prilika koje nismo iskoristili. U drugom smo odigrali daleko ispod naših mogućnosti. Ipak, i onda smo imali dve velike prilike u 80. i 90. minutu. Nadam se da će nam se to vratiti na prvoj sledećoj utakmici u derbiju sa Slogom iz Požege koju čekamo pred našim navijačima. Daćemo sve od sebe da obradujemo naše navijače – obećava trener FK Smederevo 1924 Zoran Vujičić.

Strateg smerevskih fudbalera respektuje narednog rivala ali naglašava da ništa osim pobede ne “igra” njegovoj ekipi.

-Ništa osim pobede u okršaju sa Slogom nam ne igra. Sve ćemo učiniti i dati maksimum da to ostvarimo. Ta tri boda mnogo će nam značiti u borbi za prvo mesto. Sada smo jači za oporavljene Nikolića, Jovkovića i Stanimirovića. Kartone je odradio Lepojević i sad imam mnogo više igrača na raspolaganju i u rotaciji. Igraćemo protiv kvalitetne i disciplinovane ekipe koji već dve-tri godine “juri” plasman u viši rang. Uvek im zamalo omakne, a nadem se da će im se to dogodiri i ove godine. Imamo dobar tim ali mislim da možemo i moramo još bolje da igramo. Kada to uskladimo mislim da ćemo gaziti sve redom u Srpskoj ligi Zapad – uveren je trener fudbalera Smedereva Zoran Vujičić.

Utakmica Smederevo – Sloga igra se  u subotu s početkom u 15.30. Drugi predstavnik Smedereva u Srpskoj ligi Zapad ekipa Proleter Mihajlovca poražena je pred svojim navijačima od Jošanice rezultatom 3:1.