Najbolje izdanje smederevskih rukometaša od nastavka prvenstvenih utakmica. U utakmici 13. kola Super B lige Sever-Centar, rukometaši Smedereva deklasirali su Inđiju sa 37:23, poluvreme 20:14. Domaći su od početka susreta stavili gostima do znanja da u Smederevu nemaju čemu da se nadaju. Odbrana je dobro funkcionisala, pogotovo sa Miletićem na golu, a napad je bio mnogo raznovrsniji nego u prve tri utakmice kada su se mnogo mučili u fazi napada.

Podatak da se čak deset domaćih igrača upisalo u listu strelaca dovoljno govori. Zanimljiv je i podatak da je Inđija postigla isto oniliko golova kojiko i Jugović kada je slavio u derbiju sa Smederevom. Sa druge strane, Smederevci raspucani sa svih strana.Najefikasniji i najbolji akter susreta kapiten domaćih Marko Jokić postigao je 9 golova, pratili su ga Jevđenović sa 6, Marjanović sa 5 i Bojić sa 4 pogotka.

Bekovi Smedereva postigli su 25 golova, upravo ono što se od njih traži ukoliko se želi plasman u elitu srpskog rukometa.  gosti su imali kakav-takav priključak do rezultrata 11:10 u 19. minutu. Domaći do kraja prvog poluvremena prave seriju od 9:4 za velikih 20:14.

Ekipa Nenada Martića nastavila je u drugom poluvremenu tamo gde je stala posle prvih 30 minuta. Pljuštali su golovi sa svih strana i već posle 15-ak minutra igre prednost Smederevaca bila je dvocifrena.

Smederevo ima iskusnu, stariju ekipu. Na drugoj strani, meni je gotovo kompletno promenjena bekovska liniji u odnosu na prvi deo sezone. Pokušaćemo da ostanemo u ligi. Smederevcima želim sve najbolje  u nastavku prvenstva – rekao je posle utakmice trener Inđije Predrag Peljanski.

Dobro smo trenirali tokom ove pauze, glava je bila gde treba i odigrali smo jednu dobru utakmicu. Odigrali smo jako i čvrsto, nije nas pokolebao poraz od Jugovića. Raduje da su bekovi dobro odigrali i odmah je mnogo lakše. Nastavljamo da jurimo prvo mesto – naglašava Nemanja Marjanović.

Mnogo nam je značila ova utakmica posle poraza od Jugovića. Možda je bolje što smo sada odigrali utakmicu osrednje težine. Malo smo zapeli u prvom poluvremenu i oni su se predali u nastavku utakmice. Mislim da smo vratili samopouzdanje, a to je najbitnije što smo, pored bodova, izvukli iz ove utakmice – smatra kapiten Marko Jokić.

Dobra utakmica za dizanje morala i sticanje samopouzdanja poljuljanog posle poraza u Kaću. Mislim da smo korektno odigrali. idemo dalje. Spremamo se za sledeću utakmicu u Bačkoj Palanci gde nas očekuje jedna teža utakmica od koje očekujem dva nova boda – nada se trener domaćin Henad Martić.

Naredni rival ekipe Smedereva, Lavovi iz Bačke Palanke, uoči ovog kola zauzimaju deveto mesto na tabeli i sasvim je sigurno da će u meču sa Smederevo pokušati da dođu do bitnih bodova u borbi za opstanak u ovom stepenu takmičenja.