Posle važne pobede na gostovanju u Nišu nad ekipom Radnički 2010, na startu drugog dela prvenstva, smederevski futsaleri su na premijeri pred svojim navijačima ugostili lidera prvenstva ekipu Ivanjice. Obe ekipe ušle su sa imperativom pobede u ovu utakmicu. Smederevcima su bodovi potrebni da izbegnu iz opasne zone, a Ivanjičanima da zadrže prednostu na vrhu tabele u odnosu na druge konkurente. Posle 40 minuta velike borbe gosti su slavili rezultatom 10:6, poluvreme 5:4 za goste. Gosti su poveli već u prvom minutu golom Radonjića. samo minut kasnije iz penala je izjednačio Filipović, Janković je u 6. minutu doveo domaćina u vođstvo, ali samo minut kasnije Jovanović poravnava na 2;2. Isti igrač je u 9. minutu ponovo doneo prednost gostima, Ličanin je bio strelac četvrtog gola za goste u 12. minutu. Filipović je smanjio prednost gostiju u 15. minutu, a u 18. minutu Prvulović donosi novo poravnanje. Nažalost, samo minut kasnije Jovanović svojim trećim golom donosi minimalnu prednost gostima pred odlazak na odmor.

U nastavku susreta igra domaćih se raspala. Najpre je Lišanin povećao prednost Ivanjičana na 6:4, Kolaković je povisio na 7:4, a svojim trećim pogotkom Lišanin duplira vođstvo lidera Druge futsal lige Srbije. Marković je u 37. minutu smanjio prednost gostiju na 8:5, ali već u sledećem napadu Radonjić postiže deveti gol za svoju ekipu. Deseti pogodak za goste postigao je Vukašinović, a iz kaznenog udarca konačan rezultat 10:6 postavio je Đorđević.

Posle pobede u Nišu očekivali smo da ćemo pred domaćom publikom uspeti da savladamo ekipu Ivanjice. Međutim, svi koji su gledali ovu utakmicu mogli su da vide koliko je ovo jaka ekipa. Mislim da smo im našim greškama poklonili dva-tri gola. Celu utakmicu smo jurili rezultat i na kraju nismo imali snage. Moramo prvi mi stariji da preuzmemo odgovornost za poraz jer igru pet na četiri nismo odradili kako treba i na kraju zaslužena pobeda gostiju. Sledeće kolo vrlo teško gostovanje.  Igramo sa Banjicom, kada nam kola krenu nadole nama pada samopouzdanje, uz to imamo crveni karton Jeftića. Idemo da se borimo koliko možemo ali ovo će biti teška sezona i teška godina za nas klu u borbi za opstanak – rekao je posle utakmice jedan od najiskusnijih u ekipi Smedereva Dragan Đorđević.

Smederevo je trenutno deseto na tabeli sa 14 bdova, sledi RB sa bodom manje i na začelju, čini se, već otpisani Radnički 2010. iz Niša. Iz lige ispadaju četiri ekipe, a do kraja šampionata preostalo je još devet kola. u opticaju je mnogo bodova i još ima vremena da se ispravi propušteno.