Rukometašice Jagodine su osvajačice Kupa Srbije za 2021. godinu. Ekipa Dragana Mirkova odbranila je trofej osvojen prošle godine pošto su u finalu bile bolje od Naise iz Niša sa 22:21, poluvreme 12:9. Naisa je vodila samo u prvih 5-6 minuta. Nakon toga, rukometašice Jagodine zaigrale su mnogo bolje i angažovanije, preuzele minimalno vođstvo, koje su u poslednjih nekoliko minuta povećali na 3 gola razlike.

Posle desetak minuta igre u nastavku svoju prednost su povećale na četiri pogotka, ali se igračice Naise nisu predavale i od 15:11 stižu na 17:16 i već tada se dalo naslutiti da sledi neizvesna završnica. U poslednjih desetak minuta igrala se egal utakmica koju je prelomio pogodak kapitena Jagodine Jelene Gojković sa 7 metara. Nišlijkama je ostalo nešto više od 30-ak sekundi za eventualno izjednačenje i odvođenje utakmice u produžetke. Na njihovu žalost, i pored tajm auta koji je zatražio Ljubomir Obradadović, rukometašice Naise organizovale su loš napad izgubile loptu i tada je slavlje Jagodinki moglo da počne.

Bila je to više nego zaslužena pobeda branioca Kupa koji je u svojim redovima imao dve raspoložene igračice, Tanju Ašanin koja je bila neumoljiva i neuhvatljiva za Nišlijke u prvom poluvremenu i Jelenu Gojković koja je u finišu utakmice preuzela odgovornost i pstzala golove u ključnim minutima meča. Na drugoj strani, jedine koliko-toliko raspoložene u Naisi bile su Tijana Simatović i Ivana Gakidova sa po pet pogodaka. U redovima Jagodine, osim Tanje Ašanin sa 8 i Jelene Gojković sa 7 pogodaka, ponovo je na golu bila odlična Jelena Đurašinović.

Najbolja igračica finala i finalnog turira bila je Tanja Ašanin iz Jagodine, dok je njena klupska drugarica Jelena Đurašinović proglašena za najboljeg golmana. Medalje,priznanja i pehare  učesnicima finala dodelili su Svetozar Stanković, generalni sekretar RSS, Saša Branežac, član Gradskog veća zadužen za sport i Milena Delić predsednica Rukometnog saveza Srbije.

Ovo bi sigurno bio bolji turnir da je trajao tri dana i da je između polufinalnih mečeva bio dan odmora. Mi smo imali mnogo težu utakmicu u polufinalu, ali time ne želim da umanjim pobedu Jagodine. Jagodina je zasluženo osvojila Kup, kontrolisala je utakmicu i nije imala padove kao mi. Međutim, uspeli smo da se vratimo iz minusa od 4 gola ali moraću da prekontrolišem snimak da bih video poslednje isključenje i sedmerac koji su rešili utakmicu – rekao je na konferenciji za novinare trener Naise Ljubomir Obradović.

Zahvaljujem se Naisi na borbenoj i kvalitetnoj utakmici. Mojim devojkama čestitam na onome što su pružile večeras jer samo mi znamo sa čime i kakvim mukama se borimo. Ovo sam morao da kažem zbog njih. Ako smo osvojili tri Kupa, ovaj ima naveću težinu za nas. Utakmica je bila onakva kakvu smo očekivali. Neizvesna do samog kraja. Sigurno da smo Jagodina i mi mogli da pruži kvalitetnu partiju i to se od nas očekuje. Čini mi se da je neizvesnost učinila svoje, bilo je mnogo grešaka sa obe strane ali su gledaoci mogli da uživaju u, do kraja, neizvesnoj utakmici. Na kraju smo pobedili u poslednjih 20-ak sekundi i to je na kraju najvažnije – istakao je na konferenciji za novinare Dragan Markov trener rukometašica Jagodine.

Ovo je četvrti put da ŽRK Jagodina osvaja Kup Srbije. Prvi put im je to pošlo za rukom 1993. godine, sledeći su čekale 21 godinu, a treći trofej osvojile su prošle godine. Da podsetimo, Smederevo i RK Smederevo bili su odlični domaćini Kupa Srbije pre dve godine kada je Bekament osvojio pehar namenjen pobedniku Kupa.