Posle ubedljivog poraza u Obrenovcu od Paleža, futsaleri Smedereva su se brzo vratili na pobednički kolosek. Ekipa Dragana Đorđevića večeras je pobedila SAS iz Zrenjanina sa 7:4, poluvreme 2:2. Ljubitelji futsala u Smederevu prisustvovali su vrlo interesantnoj utakmici u kojoj je gost prikazao odličnu partiju. Poraženi su, dobrim delom, zahvaljujući odličnim odbranama domaćeg golmana Kneževića koji je zaustavio  veliki broj teških udaraca. Domaći nisu uspeli da se rezultatski odlepe u prvih 20 minuta. Smederevci su vodili 1:0 i 2:1, pogocima Jevtića u 3. i Markovića u 8. minutu. Strelci za Zrenjanince bili su Škorić u 6. i Novkoviuć u poslednjem minutu prvog poluvremena. Imali su gosti početkom drugog poluvremena dva minuta igrača više jer je zbog drugog žutog kartona isključen Marković. U tom periodu pogađali su stativu i prečku, ali je mreža Kneževića ostala netaknuta. Igrao se 27. minuta kada je Ćirka doveo domaćina u vođstvo. Samo dva minuta kasnije Novković je doneo novo izjednačenje. Kako se bližio kraj utakmice, Zrenjaninci su krenuli na sve ili ništa. Odigrali su bez golmana i taj hazarderski potez im se nije isplatio.

Pogocima Jevtića u 30. Simeunovića u 34. i Filipovića u 35. minutu futsaleri Smedereva overili su novu prvenstvenu pobedu. Do poslednjeg zvuka sirene videli smo još dva gola. Novković je u 37. minutu smanjio na 6:4, a konačnih 7:4 postavio je Živanović u 38. minutu.

KMF Smederevo uoči poslednjeg kola jesenjeg dela sezone zauzima četvrto mesto na tabeli sa 16 bodova koliko na trećem ima Jastrebac iz Blaca, naredni rival Smederevaca. Vode Ekonomac sa 25 bodova i Novi Sad sa četiri boda manje.