Rukometaši Smedereva više nisu lideri Super B lige Sever Centar. U derbiju šestog kola, domaća Kolubara je u Lazarevcu slavila sa 25:21, poluvreme 12:7. Pobednika je odlučila vrlo loša igra Smederevaca u prvih 30 minuta, ali i fantastični golman domaćih koji je u prvom periodu skinuo dva zicera Marjanoviću, odbranio sedmerac i zaustavio nekoliko šuteva bekova ekipe Nenada Martića. Uostalom, podatak da su Smederevi postigli samo sedam golova u prvom poluvremenu sve govori. Na drugoj strani, domaći osokoljeni odličnim odbranama svog golmana su relativno lako pronalazili put do gola Smedereva. Ipak, odbrana je koliko toliko funkcionisala, jer primiti samo 12 golova od ekipa koja je najveći favorit za plasman u elitu srpskog rukometa nije mnogo. Nažalost, igra u napadu je bila više nego očajna.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra smederevskih rukometaša. Najzaslužniji za bolju igru Smedereva bio je Miloš Drobnjak koji je, iako nedovoljno oporavljen, nekako povezao redove Smedereva. Malo po malo Martićevi momcu su, iako lišeni pomoći Kojića, koji se povredio krajem prvog poluvremena, topili prednost Lazarevčana. Najpre su stogli do 17:14, a u 52. minutu bilo je 19:17. Tračak nade za četu Nenada Martića trajao je vrlo kratko. Igrao se 53. minut kada je za domaćina dosuđen sedmerac. Usledili su protesti sa klupe Smedereva, a epilog su bila dva isključenja, Bugarinovića zbog prekršaja i Kojića na klupi zbog prigovora. Domaćin je realizovao sedmerac, Smederevo sa četvoricom u napadu ne postiže gol, a u sledećem napadu domaćih usledilo je još jedno isključenje zbog prigovora. Tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Lazarevcu.

Pravdu na utakmici delili su Dušan Stojković i Nenad Nikolić, jedan od naših najboljih sudijskih parova. Na ovoj utakmici se nisu proslavili. Kolubara je bila bolji rival i ovakva pomoć domaćinu u finišu utakmice nije bila potrebna. Sa druge strane, Smederevci mogu i moraju da žale za prilikama propuštenim u prvih 30 minuta. Ako dopustite rivalu, koja je glavni kandidat za titulu, da povede sa šest razlike, teško je nadati se nekom preokretu.

Pogotovo ako se postignu samo sedam pogodaka u prvom poluvremenu. Sve je mnogo bolje izgledalo u nastavku, ne, možda, zbog kvalitetnije igre Smederevaca već, pre svega, zbog fanatične borbenosti koja je dala rezultat. Pitanje je šta bi se dešavalo da Smederevo skoro dva minuta nije igralo sa trojicom igrača na terenu. Zato, ova utakmica mora da bude prava opomena Smederevcima. Poraz nije strašan ako svi igrači daju maksimum. To nije bio slučaj sa ovom utakmicom. Takođe, bila je ovo prva utakmica u kojoj su Smederevci bili ti koji jure rezultat. U prethodnih pet kola to nije bio slučaj.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Drobnjak sa 6, Darko Stojković sa 4 poogtka i Dušan Stojković sa 3.  Udarne igre RK Smederevo, Marjanović, Jokić i Bugarinović postigli su ukupno pet pogodaka!!!

Poraz, naravno, boli, ali prvenstvo je tek počelo. Mnogo bodova je u igri. Sada je najbitnije da se izvuku pouke iz ovog poraza, oporave, ako je moguće, Kojić i Drobnjak i da se u subotu savlada vrlo neugodna Mačva iz Bogatića koja je u ovom kolu savladala Voždovac sa 34:27. Utakmica sedmog kola igra se u subotu od 20 časova u Sportskoj hali u Smederevu.