Smederevski košarkaši ušli su u meč sedmog kola, Druge srpske lige grupa Zapad B, sa Šumadijom iz Aranđelovca kao veliki favoriti. To breme favorita nije dobro uticalo na igru ekipe Ivana Mijatovića. Umesto da mnogo ranije reše pitanje pobednika, Smederevci su dozvolili borbrenoj ekipi iz Aranđelovca da gotovo do poslednjeg sekunda utakmice gaji nadu da iz Smedereva može da ode sa celim plenom. Da će biti teško nagovestila je prva četvrtna koju su gosti dobili rezultatom 19:16.

U drugih deset minuta mnogo bolja igra domaćihj koji su taj deo igre rešili rezultatom 23:14 za plus šest pred odlazak na veliki odmor. U trećoj četvrtini domaći su nekoliko puta odlazili na deset razlike ali su se gosti predvođeni raspoloženim Aleksom Manojlovićem uvek vraćali na podnošljiv zaostatak. Uz mnogo muka. košarkaši Smedereva uspeli su da  pred poslednjih deset minuta na svom kontu imaju šest poena prednosti – 63:57. Prava drama usledila je u završnici. Vrlo borbeni i srčani gosti ubacili su nekoliko trojki, iskoristili nekoliko loše organizovanih napada domaćina i uoči poslednjih 40-ak sekundi imali su zaostatak od samo tri poena. Tada su burno reagovali na jednu odluku sudija, usledile su dve tehničke greške i četiri slobodna bacanja za Smederevce koje je uspešmo realizovao Nemanja Nikolić. tada je bilo jasno da vredni bodovi ostaju u Smederevu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Aleksa Manojlović koji je utakmicu završio sa 40 poena uz 7 pogođenih trojki. Pored njega, jedini dvocifreni u gostujućoj ekipi bio je Nikola Lukić sa 11 poena. U ekipi Smedereva standardno dobar bio je Torbica sa 30 poena, Nikolić je postigao 15, aJanković je dodao 12.

Mrlju na utakmicu bacila je povreda Aleksandra Tešića koji je najverovatnije prilikom jednog pada ozbiljnije povredio šaku. Prve procene kažu da će pauzirati najmanje četiri nedelje. U narednom kolu Smederevo se u Petrovcu na Mlavi sastaje sa ekipom Sloge. Posle nepotpunog sedmog kola Smederevo vodi na tabeli, a ostale utakmice ovog kola igraju se u nedelju, a sastaju se OKK Kruševac – Sloga D, KK Zicer – KK Paraćin i KK Sloga PnM – Sloga B.