Fudbaleri Smedereva obradovali su svoje navijače na startu prvenstva Srpske lige Zapad. Smederevci su na stadionu kraj Stare železare savladali neugodni Polet iz Ljubića sa 2:0. Strelac oba gola bio je Lepojević u 36. i 51. minutu utakmice.
Lepojević je prvi pogodak postigao posle odlične asistencije Rajkovića koji se probio po levoj strani. Ipak, sa ove utakmice pamtiće se drugi pogodak koji je Lepojević postigao sa više od 20 metara kada je zakucao loptu pod prečku gola golmana Čabarkape.
Gosti mogu da budu zadovoljni sa dva gola u mreži jer su domaći imali još nekoliko izglednih prilika za još ubedljiviju pobedu.

– Prvo kolo je uvek teško. Moram da budem zadovoljan pobedom, koja je mogla da bude i ubedljivija, ali pre svega zalaganjem svih igrača kojima sam pružio priliku. Želja nam je da nastavimo u kontinuitetu sa dobrim partijama i pokušaćemo da se narednog gostovanja vratimo sa sva tri boda. Nadam se da ćemo do te utakmice biti kompetni jer očekujem da nam se uskoro pridruži povređeni Nikolić – kaže za SD sport trener fudbalera Smedereva Ljubiša Stamenković.
U narednom kolu Smederevo se u Ljuboviji sastaje sa novajlijom u ligi ekipom Drine koja je u ovom kolu poražena na gostovanju u Ubu.
Drugi predstavnik Smedereva u ovom stepenu takmičenja, ekipa Proleter Mihajlovca je iznenadila u Priboju domaći FAP. Golom Milosavljevića u 70. minutu stigli su do vredna tri boda sa gostujućeg terena. Mihajlovčani u drugom kolu Srpske lige Zapad pred svojim navijačima dočekuju Loznicu koja je u prvom kolu ubedljivo poražena na svom terenu od Jošanice sa 3:0.