Karatisti Lotosa ostvarili su odlične rezultate na Balkanskom prvenstvu za juniore i seniore u organizaciji Srpske karate unije. Učestvovalo je više od 400 takmičara iz 24 kluba iz Makedonije, Rumunije i Srbije.
U takvoj konkurenciji karatisti Lotosa su u ekipnoj konkurenciji osvojili prvo mesto, ispred Makedonije, Požarevca 92 i Karate kluba Dimitrije Tucović iz Lajkovca.
Karatisti Lotosa nastupili su sa 5 ekipa. Starije kadetkinje su bile prve u borbama, a zlatne medalje pripale su pionirima u borbama, mlađim kadetkinjama, takođe u borbama i starijom kadetima u istoj kategoriji.
U pojedinačnoj konkurenciji zlatne medalje u borbama osvojili su Stefan Petković u juniorskoj konkurenciji, stariji kadet Luka Petković, starija kadetkinje Marijana Stojković i Višnja Radonjić, mlaša kadetkinja Neda Đorđević, mlaši kadet Dušan Živković i pioniri Igor Marinković i Dimitrije Živković
Karatisti Lotosa osvojili su još i 4 stebrene i 1 bronzanu medalju u borbama i 2 bronze u katama.
-Po rezultatima  iza sebe smo ostavili klubove koji su učestvovali sa 30 i više takmičara , a mi sa 16 pojedinačno i 5 ekipa ostvarili izuzetne rezultate i osvojili generalno, ali neočekivano, 1.mesto – naglašava Zoran Berak trener KK Lotos.
Takmičare Lotosa 28. LOTOS aprila očekuje nastup na prvenstvu Srbije SKU u Despotovcu kao glavno takmičenje u proletnjem delu sezone, a pre toga kontrolni turnir 6.aprila u Šapcu na međunarodnom Šabačkom pobedniku 2019.