Kik-boks repreznetacija Srbije je na Svetskom prvenstvu održanom u Italiji u Lido di Jesolu, održanom od 15. do 24. oktobra, osvojila 12 medalja, sedam zlatnih, četiri srebrne i jednu bronzanu. Od sedam najsjajnijih odličja, dve medalje zlatnog sjaja osvojili su predstavnici Kik boks kluba SD kombat. Najsjajnije medalje osvojili su  Milana Bjelogrlić u disciplini K1 do 60 kg i Aleksandar Menković, takođe u disciplini K1 do 86 kg. Treći predstavnik ovog kluba, koji je branio boje Srbije, Aleksa Stanišić u ful kontaktu do 67 kg je prošao Ukrajinca u osmini finala, ali je u četvrtfinalu poražen od Italijana.

Milana je u prvom kolu savladala Saru de Jong iz Holandije, u četvrtfinalu e bila bolja od predstavnice Ukrajine, a na putu do zlatne medalje pred njom su pale takmičarke iz Rumunije i Austrije. Ona je na ovaj način odbranila zlatnu medalju osvojenu pre dve godine u Sarajevu. Aleksandar Menković je na putu do zlatne medalje imao pet borbi u kategoriji težoj nego pre dve godine u Bosni i Hercegovini. Pred njim su redom padali borci iz Litvanije, Hrvatske, Makedonije, Poljske i Rusije. Njemu je takođe ovo drugo zlato, a najviše raduječinjenica da je naš klub osovjio najviše zčlatnih medalja za reprezentaciju Srbije. Tako smo i najuspešniji klub iz Srbije na prvenstvu sveta – sa zadovoljstvo je konstatovao trener smederevskih kikboksera Dejan Pavić.

Našu zemlju u Italiji je predstavljao 31 takmičar u svim kategorijama, od toga 19 je ostalo bez odličja. Ovogodišnji svetski šampionat okupio je 1593 takmičara iz 59 zemalja. Srbija je po broju osvojenih medalja bila prva u disciplini low kik, a treća u K1. Naš reprezentativac Aleksandar Konovalov izabran je za najboljeg takmičara svetskog prvenstva.