Dobre partije u pripremnom periodu ulivale su optimizam u redove smederevskih rukometaša pred nastavak prvenstva Super B lige Sever – Centar. Sa takvim raspoloženjem su dočekali prvo kolo nastavka i okršaj sa Moravom iz Velike Plane. Posle 60 uzbudljivih minuta, sa mnogo preokreta, gosti su slavili pobedu rezultatom 30;29, poluvreme 15:12. Rezultat bi možda bio drugačiji da se već početkom utakmice nije povredio kapiten Marko Jokić. Njegovo odsustvo se osetilo u igri domaćih koji su, i pored toga, mogli da izbegnu poraz.

Planjani su u većem delu utakmice bili u vođstvu, nikada ne većem od tri gola. Prvo poluvreme gosti su rešili u svoju korist zahvaljujući odličnim odbranama Dušana Petrovića posle koji au sevale kontre u režili Luke Vujovića. Na drugoj strani, odlučnu partiju u prvih 30 minuta u redovima domaćih pružio je Darko Stojković koji je iz šest pokušaja postigao pet pogodaka.

Smederevski rukometaši pružili su mnogo bolju igru u drugom poluvremenu. Iako su konstantno jurili prednost gostiju, treba reći da su u tri navrata uspevali da dostignu zaostatak od 3 gola i kada je trebalo da preokrenu pokušavali su to nekako neorganizovano i stihijski, sve u želji da što pre prelome rezultat.

Morava dugo igra Super ligu, iskusna je to ekipa sa igračima koji znaju da igraju ovakve utakmice. Znali su da kazne sve naše greške u napadu. To nas je na kraju skupo koštalo, a ne treba zaboraviti i mnogo tehničkih grešaka. Ipak, gledajući koji su moji momci želeli ovu pobedu nema šta da im se zameri. Odigrali su mnogo iznad svojih mogućnosti i nemam šta da im zamerim – kaže trener Miloš Pantović.

Po mišljenju Nenada Martića, pored odličnih odbrana golmana Morave, ključ poraza leži u lošem izboru šuteva kada je utakmica morala da se prelomi.

Nismo očekivali poraz, ali idemo dalje. Moramo mnogo da radimo i nadam se boljim partijama u nastavku prvenstva.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Nemanja Marjanović sa 9, darko Stojković je postigao 8, a Dušan Stojković se 5 puta upisao u listu strelaca. U gostujućoj ekipi  Aleksandar Dragutinović postigao je 10 pogodaka, a po 6 puta u listu strelaca su se upisali Vladimir antiž i Luka Vujović.

U narednom kolu rukometaši Smedereva se u Lazarevcu sastaju sa Kolubarom.