Smederevski rukometaši nastavili su pobednički niz u šampionatu Super B lige Sever – Centar, na utakmicama na domaćem terenu. U 10. kolu Smederevci su, teže nego što se očekivalO, bili bolji od Morave iz Velike Plane rezultatom 26:24, poluvreme 12:14. Dugo su gosti, pretposlednji tim na tabeli, odolevali lideru prvenstva. Krajem prvog poluvremena imali su i četiri gola prednosti ali su domaći nekako, pred odlazak na veliki odmor, smanjili prednost na dva gola. Imajući u vidu igru prikazanu u prvih 30 minuta, stekao se utisak da je zaostatak od dva gola još i dobar rezultat za smederevske rukometaše. Mnogo toga nije polazilo za rukom momcima Nenada Martića u prvom poluvremenu. Kada bi iz dobre akcije ili kontre bili u prilici da postignu pogodak isprečio bi se golman gostujuće ekipe Ognjen Jovanović.

U nastavku susreta gosti su poveli 15:12 i tada su se konačno probudili rukometaši Smedereva. Duže od pet minuta Planjani nisu uspeli da upute šut ka golu domaćina, a sa druge strane njihova mreža se zatresla pet puta za vođstvo Smederevaca 17:15. Ovu prednost ekipa nenada Martića uspela je, uz dosta muka, da sačuva do poslednjeg zvuka sirene. Dva poslednja pogotka domaćih delo su kapitena Jokića u 56. i 59. minutu kada su Smederevci otišli na tri gola prednosti 26:23.

Pobednika je odlučila bolja uigranost domaćih i malo sreće koja je bila naklonjena domaćim rukometašima – rekao je posle utakmice trener gostiju.

Nekoliko ničijih lopti po pravilu su dolazile u posed domaćim igračima. Mi smo u prvom delu sezone imali određenih kadrovskih problema. Sada smo se malo pojačali, nismo još uigrani, ali dobro radimo i mislim da ne zaslužujemo poziciju na kojoj se nalazimo – rekao je Aleksandar Kabić.

Jedan od boljih u ekipi Smedereva, pivotmen Dušan Stojković nije se nadao ovako dobroj igri ekipe Morave.

Nisam se nadao da će nam Morava pružiti ovakav otpor. Jesu doveli nekoliko igrača, ali opet nisam očekivao da će nas ovoliko namučiti. Zadovoljan sam pobedom, nadam se da će u narednim kolima i bekovi da prorade. Ovo je ipak prva zvanična utakmica posle duže pauze i u ovom trenutku pobeda je najbitnija. Siguran sam da ćemo u nastavku prvenstva igrati sve bolje – jasan je Dušan Stojković.

Nenad Martić je u najavi utakmice rekao da Morava uopšte nije loša ekipa.

– Sve ono što sam pričao pre ove utakmice se obistinilo. Sasvim solidna ekipa, iskusna, a sa druge strane mi nismo ispoštovali ono što je bilo dogovoreno pre utakmice. Nismo ušli jako u utakmicu i dozvoljavali smo rivalu da šutira sa šest metara. Uspeli smo da razbranimo njihovog golmana i to nas je uvelo u problem. Kada smo malo stekli odbranu, usledila je naša prepoznatljiva igra sa brzim kontrama i polukontrama. Bekovi jesu malo zatajili, ali sve sam to očekivao. Kao da smo još malo stegnuti i da igramo u grču. Svi imamo zajednički cilj, plasman u elitu. Mislim da nam je ovo dobra opomena i nadam se da ćemo već u vrnbasu biti na visini zadatka – nada se Martić.

U ekipi Smedereva istakli su se Marjanović sa 7, Stojković sa 6 i Jokić i Kojić sa po 4 pogotka. U redovima Morave, pored golmana Ognjena Jovanović sa 13 odbrana, golgeterski se istakao antić sa 8 pogodaka ( pet iz sedmeraca).

Interesantan je podatak da su gostima dosuđena čak devet sedmeraca (sedam realizovano), dok je domaćin dobio samo tri sedmerca.

U narednom kolu, poslednjem u prvom delu sezone, rukometaše Smedereva očekuje teško gostovanje u Vrbasu i okršaj sa istoimenom ekipom. Naredni rival Smedereva ima samo dve pobede u dosadašnjem toku prvenstva i obe su ostvarene u prva dva kola sa Moravom u Velikoj Plani i Jedinstvom u Novom Bečeju. Smederevci su favoriti, ali da bi to dokazali i ostvarili moraće da pruže mnogo bolju igru nego danas sa Moravom.