Posle poduže pauze, ponovo se igra rukomet u Smederevu. U drugoj kontrolnoj utakmici, od početka priprema, rukometaši Smedereva odmerili su snage sa članom Arkus lige Srbije, ekipom Obilića. Prava je šteta što veći broj ljubitelja rukometa nije gledao ovu utakmicu. Iako su obe ekipe u fazi priprema, prisustvovali smo pravoj prvenstvenoj utakmic sa mnogo oštrih okršaja, ali u granicama dozvoljenog. Posle 60 uzbudljivih minuta radovali su se gosti koji su slavili pobedu rezultatom 29:27.

Prisustvovali smo utakmici sa dva različita poluvremena. U prvom su dominirali domaći koji su od prvog zvuka sirene diktirali tempo i zahvaljujući odličnoj igri u odbrani, kada je briljirao novajlija na golu Darko Dimitrijević, imali veliki broj uspešno realizovanih kontranapada. Gosti u tom periodu nisu imali rešenja za odličnog Nemanju Marjanovića koji je bio najefikasniji pojedinac utakmice sa 10 pogodaka. Taj period igre Smederevci su dobili rezultatom 16:11.

U nastavku susreta, trener domaćih Nenad Martić malo je izmešao karte, a sa druge strane gosti su počeli da igraju mnogo jače u odbrani i to je u velikoj meri poremetilo igru u napadu rukometaša Smedereva. Teško su dolazili do gola, a uz to na golu se razbranio Filip Dražić. Rukometašima Obilića trebalo je samo 12 minuta da anuliraju prednost domaćih na 21:21. sve do 55. minuta igralo se gol za gol, a u poslednjih pet minuta više prisebnosti i koncentracije imali su gosti za zasluženu pobedu.

Uprkos porazu, trener smederevskih rukometaša nije bio razočaran. prikazana je mnogo bolja igra nego u okršaju sa Crvenom zvezdom.

Gledali smo odličnu utakmicu. Igrali smo protiv ekipe koja je prošle sezone preživela plej aut ligu. Iskusna ekipa koja u svojim redovima ima Peru Žujovića, Sladića… Jedna vrlo ozbiljna ekipa. Većim delom utakmice sam zadovoljan, ali imamo nešto na čemu ćemo morati da radimo. Bilo je ovo ipak mnogo bolje nego protiv Zvezde. Imamo vremena da do početka prvenstva sve nedostatke ispravimo. Mislim da ćemo već u četvrtak protiv Zvezde prikazati još bolju igru – očekuje  Nenad Martić.

Prava muška utakmica uz mnogo kontakata, kako i treba da bude za ovaj deo priprema. Bilo je grešaka, ali ima i prostora za napredak. Ono što mene raduje je reakcija moje ekipe posle jednog “mrtvog” prvog poluvremena. Naišli smo na motivisanog domaćina, ali smo u drugom poluvremenu uspeli da se vratimo u meč. Smederevo ima vrlo dobru ekipu i želim im puno sreće u narednoj sezoni, odnosno da nam se pridruže u Arkus ligi – poželeo je trener Obilića Marko Pavlović.

Za ekipu Smedereva na ovoj utakmici debitovale su novajlije, Jakša Vještica, koji je došao iz Metaloplastike na poziciji srednjeg beka, na poziciji pivota pokušaće da se dokaže Aleksandar Janićijević iz kragujevačkog Radničkog, a tu je i 25-godišnji desni bek Marko Blažić iz Obrenovca.

Osim Marjanovića sa 10 pogodaka, u domaćoj ekipi istakao se Srđan Jevđenijević sa 5 pogodaka, a 3 puta u listu strelaca upisao se Dušan Stojković. U redovima gostujuće ekipe najefikasniji su bili Ilija Sladić sa 7, Uroš Savić sa 6 pogodaka, a 5 je postigao Marko Baćanodić.