Odbojkaši Smederevo Carine porazom su krenuli u 2021. godini. U prvom kolu nastavka sezone, Smederevci su na gostovanju lideru prvenstva, ekipi Metalac Takova poraženi maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:17 i 25:15. Ekipa Petra Petrovića, oslabljena njegovim i neigranjem prvog dizača Dušana Đorđevića, pružila su kakav-takav otpor u prvom setu. U preostala dva seta na terenu je postojao samo jedan tim. Domaći su opravdali ulogu favorita, a sa druge strane mladi igrači Smederevo Carine su samo na momente pokazali da mogu mnogo bolje.

U narednom kolu smederevski odbojkaši gostovaće u Leskovcu gde će odmeriti snage sa Dubočicom koja u dosadašnjem toku prvnestva ne zna za pobedu i najverovatnije će se od naredne sezone takmičiti u Prvoj B ligi Srbije.

Posle 12 odigranih kola Smederevo Carina zauzima deveto mesto na tabeli sa 12 bodova uz 4 pobede i sedam poraza, a za plasman u Super ligu Srbije boriće se Metalac Takovo i Spartak iz Ljiga.