Futsaleri Smedereva ušli su sa velikim ambicijama u ovogodišnje prvenstvo Druge futsal lige Srbije. Želja je bila da se, ako ne direktnim plasmanom, ulazak u Prvu ligu obezbedi preko baraža do kojeg vodi plasman na drugo ili treće mesto. Kako sada stvari stoje, posle tri kola i samo jednog osvojenog boda, to će ostati samo sanak pusti.

Futsaleri Smedereva večeras su dočekali ekipu Ekonomca sa velikim imperativom pobede. Kada su domaći golovima Prvulovića u 4. i Filipovića u 9. minutu poveli sa 2:0 delovalo je da je pobeda nadomak ruke. Međutim, samo minut kasnije Ekonomac, nekadašnji višestruki prvak Srbije, uspeva da prepolovi prednost ekipe Dragana Đorđevića. Strelac je bio Stojčevski. Početak drugog poluvremena pripao je gostujućoj ekipi koja je propustila nekoliko izglednih prilika za poravnanje rezultata. Kazna ih je stigla u 30. minutu kada je Adamović doneo Smederevcima 3:1. Nažalost, radost domaćih je kratko trajala. Posle manje od 60 sekundi Kragujevčani iz izrađene akcije, posle slobodnog udarca, drugim golom Stojčevskog, prilaze na gol zaostaka. Rakić je u 33. minutu doneo izjednačenje svojoj ekipi, a posle samo tri minuta Milivojević koristi kardinalnu grešku domaćih i postavlja konačnih 4:3 za goste.

Smederevci su mogli najmanje do boda na ovoj utakmici, što opet ne bi zadovoljilo apetite, ali ono što najviše brine je činjenica da su Smederevci ostali bez daha u poslednjih 5-6 minuta.

Neverovatan pad u igri posle našeg trećeg kola. Mislio sam da je sa tim golom utakmica rešena.Brzo smo primili drugi pogodak, posle prekida. To nas je mnogo poremetilo. Nismo uspeli da rivala ubacimo u naš ritam, povukli smo se u želji da sačuvamo tu prednost, ali desilo se ono najgore. Primili smo dva gola i još jednom se pokazalo da nismo na nivou na kojem smo ja mislio da jesmo. Ostali smo bez snage. Imao sam skraćenu rotaciju, a ja nisam smeo da pustim mlađe igrače jer sam mislio da je ovo prevelik zalogaj za njih. Možda sam i ja pogrešio jer sam pružio priliku iskusnijim igračima koji su ostali bez daha u finišu. Sa druge strane, ekonomac je svih 40 minuta igrao u visokom ritmu. Sada nas očekuje, možda, borba za opstanak. Imamo samo bod iz tri kola, a ostale ekipe nam već beže – rekao je posle utakmice trener smederevskih futsalera Dragan Đorđević.

U narednom kolu KMF Smederevo očekuje teško gostovanje u Novom Bečeju i okršaj sa ekipom Tise.