Odbojkašice Smedereva startovale su pobedom u prvenstvu Prve lige Srbije. Do trijumfa nad novim članom lige, ekipom As iz Batajnice, ekipa Dragoljuba janjića stigla je posle tantalovih muka. Smederevke su odlično otvorile utakmicu i sve je mirisalo na laganu i ubedljivu pobedu. Posle 25:16 za domaće odbojkašice usledio je preokret koji se ne viđa često. Gošće su u naredna dva seta oduvale ekipu Smedereva sa terena. Odličnim servisom, uz loš prijem Smederevki, stigle su do prekreta pošto su u narednaa dva seta ostavili domaće na mizernih 13 poena.

Izgledalo je u tim trenucim da sva tri boda odlaze u Batajnicu. Početak četvrtog seta nagovestio je preokret. Domaće odbojkašice su se nekako konolidovale na prijemu, poboljšana je igra u polju, kao i realizacija što je omogućilo mnogo laganih poena. Kada je osvojen 25 poen za 2:2 u setovima bila više nego primetna nervoza u redovima gostujućih odbojkašica. Ipak, pobednik je odlučen u finišu taj breka. Odbojkašice Smedereva konstantno su imale poen ili dva prednosti sve do rezultata 11:9 kada je usledila serija od 4:2 za konačnih 15:11 i vrlo važnu pobedu, ne samo zbog bodova, već i lakšeg nastavka prvenstvene trke u kojoj je cilj plasman u elitu srpske ženske odbojke.

Dragoljub Janjić bio je više nego zadovoljan pobedom svoje ekipe koja je bila lišena usluge Une Đorđević zbog korone, a treba reći da je meč, sa samo dva treninga posle ovog virusa, odigrala najbolji akter susreta Vesna Sekulić.

Posle prvog seta mnogo smo pali na prijemu koji je pokretač naše igre jer bez dobrog prijema nemamo tečnu igru sa krajeva. Alo se zna kakve smo zdravstvene probleme imali u poslednje vreme, moram da kažem da sam zadovoljan pobedom. Čestitao bih devojkama na požrtvovanosti i na pobedi. Očekivao sam ovakav otpor gostiju, pratio sam neke njihove utakmice. Dobili su Radnički, Beograd… Mi smo njih izbacili u Kupu, ali ovo večeras je bila neka druga priča – naglasio je Janjić.

U narednom kolu Smederevke sa u Valjevu sastaju sa Srbijankom. Opet, najverovatnije, bez Une Đorđević koja tokom sledeće nedelje izlazi iz korone. U međuvremenu, pred smederevskim odbojkašicama je utakmica Kupa Srbije. Žreb je hteo da za protivnika dobiju ekipu Uba, aktuelnog prvaka države.

To je prilika da se nadigravamo sa aktuelnim prvakom države i tu ne možemo ništa da izgubimo već samo da dobijemo. Biće nam to i prilika da se još bolje uigramo za meč sa Srbijankom – najavljuje strateg smederevskih odbojkašica Dragoljub Janjić.

U gostujućoj ekipi istakle su se Jovana Radanović, Ana Četnik i Sara Komazec, a kod domaćih, bolje od ostalih bile su Vesna Sekulić, Marija Mijanović i Tijana Đuričić, mada treba pohvaliti i Jovanu Tomić koja je odigrala utakmicu sa samo jednim treningom.