U reprizi prošlogodišnje utakmice, takođe na startu prvenstva Prve lige Srbije, odbojkašice Smedereva večeras su poražene od Takova iz Gornjeg Milanovca sa 3:2, po setovima 22:25, 22:25, 26:24, 26:24 i 12:15. Za razliku od prošle godine, kada su Smederevke vodile 2:0 i na kraju izgubile sa 3:2, sada su gošće umele da kazne u prva dva seta očajnu igru domaćih odbojkašica

Iako je ekipa Siniše Živaka znatno iskusnija od ekipe iz Gornjeg Milanovca to se na terenu nije videlo. U prva dva seta igralo se na mahove, poeni su se osvajali u serijama i uvek bi se nekako došlo do rezultata 20:20. U oba seta manje nervoze, kada se odlučivao pobednik, bilo je kod gošći. I u trećem setu gošće su bolje izgledale na terenu. Kada su sredinom ovog perioda stigle do pet poena razlike delovalo je da bodovi odlaze u Gornji Milanovac. Ipak, Smederevke su se na vreme prenule i u neizvesnoj završnici uspele da smanje prednost Takova. Četvrti set bio je sličan trećem. Igralo se na mahove i poeni su se osvajali u serijama. Bolje živce i više koncentracije u finišu ovog delaq igre imale su domaće što je značilo da nas očekuje peti set.

Očekivalo se da će iskusnija ekipa Siniše Živaka uspeti da psihološki momenat iskoriste na pravi način i nekako, na kraju, posle mnogo muka, dođu do pobede i dva boda. Početak je bio obećavajući, a kada se na promenu strana otišlo sa prednošću Smederevki od 8:5 izgledalo je da dva boda ostaju u Smederevu. Nažalost, gošće se nisu predavale. Uspele su da naprave seriju od 4:0 i od tog trenutka kao da se ponovo u ekipu Smedereva unela određena doza nesigurnosti. To se najbolje videlo u završnici ovog perioda kada su poklonile odbojkašicama Takova tri poena što je bio znak za veliko slavlje gostujućih odbojkašica.

Smederevke imaju za čim da žale. Možda ne bi bilo nezasluženo da su i one slavile ali se stekao utisak da su devojke iz Gornjeg Milanovca više želele pobedu. Za njih jednostavno nije bilo izgubljene lopte. Letele su po terenu, hvatale nemoguće lopte, a na sve to imale su i sreću. Naravno, sreću treba zaslužiti, a svojim odnosom prema igri gošće su je i zaslužile.

Odbojkašice Smedereva moraće što pre da zaborave ovaj poraz i da se okrenu utakmici drugog kola kada pred svojim navijačima dočekuju Radnički iz Beograda od kojeg su u pripremnom periodu izgubile dva meča, jedan u Kupu Srbije i drugi na turniru održanom u Smederevu.