Ako se po jutru dan poznaje, pred smederevswkim odbojkašima je još jedna uspešna sezona. Smederevci su u finalu Kupa regiona savladali ekipu Mladenovca rezultatom 3:1. Domaći su u Sportskoj hali u Smederevu bili superiorni u prva dva seta. Kada su u trećem poveli sa 19:15 delovalo je da će brzo kraj utakmice. To kao da je uspavalo domaće odbojkaše što su gosti znalački kaznili. Osvojili su sedam poena zaredom, pet iz bloka i veoma brzo su došli do prvog seta u finalu. U pauzi između trećeg i četvrtog seta Dušan Kalinić je imao šta da kaže svojim pulenima. Kritike su urodile plodom i u četvrtom setu dileme oko pobednika nije bilo.

Veoma mi je drago što smo sa našim klincima osvojili ovo finale Kupa regiona. Ovo nam je u našoj istoriji najbolji rezultat. Jeste da su stariji povukli, ali mislim da su mlade snage još jednom potvrdile da su budućnost kluba. Imamo još mesec dana do početka prvenstva. dovoljno vremena da se spremimo i otklonimo sve nedostatke. Sada smo ograli bez pojačanja. Već u nastavku kup takmičenja i oni stiču pravo  nastupa – ističe trener OK Smederevo Carina Dušan Kalinić.

U nastavku Kupa Srbije OK Smederevo Carina će najverovatnije odmeriti snage sa superligašem Spartakom iz Subotice. Utakmica će se igrati u Smederevu, a termin će biti poznat do kraja sledeće nedelje.

Subotičani su favoriti na papiru. Ipak, stoji da nas nikada nisu pobedili u Smederevu. Dva puta smo igrali i zabeležili smo dve lepe pobede. Dolazi nam u goste ekipa mnogo kvalitetnija osd svih sa kojima smo igrali u Kupu. Očekuje nas lepa utakmica u kojoj je sve moguće. Igra se jedna utakmica i iznenađenja su uvek moguća. Biću zadovoljan ako pružimo naš maksimum u ovom trenutku – smatra trener smederevskih odbojkaša Dušan Kalinić