Gotovo cela sezona rukometašima Smedereva spakovala se u 60 minuta. Toliko je trajala utakmica pretposlednjeg kola u Velikoj Plani u kojoj su se sastali domaća Morava i Smederevo. Smederevcima je trebala pobeda za plasman u elitu, a domaćinu trijumf za opstanak u ovoj konkurenciji. Posle 60 minuta radovali su se domaći. Planjani su slavili pobedu rezultatom 30:28, poluvreme 18:15.

Kao i na nekim prethodnim utakmicama, igranim na terenima rivala, rukometaši Smedereva ušli su nekako sporo i mlako u utakmicu. Na drugoj strani mnogo više energije i želje prikazali su domaći rukometaši. Malo toga je polazilo za rukom Smederevcima, mada treba naglasiti pomalo čudan kriterijum suđenja sudijskog para koji se najbolje ogleda u isključenjima i dosuđenim sedmercima. Ekipa Nenada Martića igrala je 20 minuta sa igračem manje, a domaćin samo šest. Ista je situacija i sa sedmercima. Morava je dobila devet sedmeraca, a Smederevo samo 4.

Domaćin je vodio u prvom poluvremenu i sa pet golova razlike. Uz dosta muka, uspeli su Smederevci da do odlaska na odmor smanje zaostatak na tri gola. U drugom poluvremenu mnogo bolje izdanje rukometaša Smedereva, pre svega u odbrani. Malo po malo se topila prednost Planjana, a u 50. minutu Smederevo prelazi u vođstvo 25:24. Ponadali su se malobrojni navijači gostujućeg tima da sledi preokret. Nažalost, nekoliko neorganizovanih i ishitrenih napada skupo su koštali ekipu Smedereva. Više živaca i koncentracije imali su domaći koji su ovom pobedom gotovo ozbezbedili opstanak. Na drugoj strani, Smederevcima ostaje da se nadaju da Voždovac u poslednjem kolu savlada Jugović, ali u to je teško poverovati, sa čime se slaže i trener Smederevaca.

Nismo bili sjajni ali se puno više nije ni moglo, realno. U najmanju ruku je čudno da mi imamo 20 minuta isključenja a domaćin samo šest. Da njima bude dosuđeno 9 sedmeraca a nama četiri. I to je sport, nažalost… Ovim porazom smo praktično ispali iz trke za ARKUS ligu. Ostaje još poslednje kolo ali realno samo čudo može da spreči “Jugović” u osvajanju titule – rekao je posle utakmice trener smederevskih rukometaša Nenad Martić.

U ekipi Smedereva najefikasniji sa po sedam pogodaka bili su Jokić i Marjanović, a u domaćoj ekipi Đurković i Antić postigli su po 7 pogodaka, a Lazović se šest puta upisao u listu strelaca.

Poslednje kolo igra se u sredu od 19 časova. Smederevo na svom terenu dočekuje Vrbas, a Jugović gostuje Voždovcu.