Košarkaši Smedereva opravdali su ulogu favorita na utakmici sa Gočom iz Vrnjačke Banje. Smederevci su u utakmici trećeg kola plej ofa za popunu Prve srpske lige slavili pobedu rezultatom 101:68 (28:21, 22:14, 28:21 i 23:12). Domaći su od prvog minuta utakmice gostima stavili do znanja da ih u ovom susretu interesuje samo pobeda. Put do pobede bio je donekle olakšan jer su gosti došli bez nekoliko igrača, ali teško da bi im to pomoglo da izbegnu poraz. Na drugoj strani, trener domaćih Ivan Mijatović nije mogao da računa na Torbicu zbog povrede. I pored toga, zbog velike razlike u kvalitetu, doobru minutažu na ovoj utakmici dobili su rezervisti Smedereva. Iskoristili su je na pravi način, to je posle utakmice potvrdio trener smederevskih košarkaša.

Dobra utakmica za naš tim. Malo sporiji početak, ali smo do poluvremena podigli ritam i završili ga sa 15 razlike. U drugom poluvremenu smo nastavili u istom ritmu, pa je velika razlika dozvolila da u igru uđu svi igrači. Juniori su, bez pomoći seniora, odlično odigrali poslednju četvrtinu, tako da je utakmica završena sa 33 poena razlike. Ne ide nam na ruku rezultat iz Batočine gde je Sloga Elit pobedila, ali i dalje držimo stvar u svojim rukama i potrebno je da pobedimo ekipu Sloge Elit sa više od 8 razlike, koliko smo izgubili u prvom meču protiv njih – podseća Mijatović.

U ekipi Smedereva najefikasniji su bili Jakovljević sa 22, Stojanović sa 21 i Tešić sa 19 koševa.

Rezultati utakmica 3. kola plej ofa za popunu Prve srpske lige: Zicer – Trepča  92:71, Kruševac – Prva petoletka 86:83 i Sloga (B) – Sloga Elite 83:90.

Na tabeli vodi Sloga Elite sa 19 bodova, slede Smederevo sa bodom manje i Sloga iz Batočine sa 17 bodova i ovim porazom izgubila je sve šanse za plasman u Prvu srpsku ligu.