Odbojkaši Smederevo Carine otputovali su u Loznicu sa željom da nastave pobedonosnu seriju, četvrtim uzastopnim trijumfom, i u tome su uspeli. Iako su za rivala imali poslednjeplasiranu Loznicu, izabranici Dušana Kalinića morali su dobro da oznoje dresove da bi stigli do pobede.
Trener smederevskih odbojkaša očekivao je tešku utakmicu, ali sumnjamo da se nadao petom setu. Na sreću, u završnici, kada se lomio rezultat prisebniji i smireniji bili su Petrović, Đorđević i ostali za vrednu pobedu koja ih ostavlja u trci za visok plasman.

U utakmici punoj preokreta prvi set pripao je domaćinu rezultatom 25:22, drugi su rešili Smederevci rezultatom 25:20, a čini se da je pobednik odlučen u trećem periodu koji su smederevski odbojkaši dobili rezultatom 27:25. Iako su nijanse odlučile o pobedniku trećeg seta, odbojkaši Loznice nisu se predavali. Upornost i želja da se prekine sa porazima urodila je plodom. Domaći su rezultatom 25:22 izborili peti set. Na njihovu žalost, snage za potpuni preokret nisu imali. Odbojkaši Smederevo Carine, iako oslabljeni neigranjem Aleksandra Dabića, bez većih problema su rezultatom 15:9 stigli do pobede koju su izgleda unapred upisali na svom bodovnom saldu.
Nismo odigrali kako znamo ali najbitnije je da smo pobedili. Dabić nije igrao zbog poslovnih obaveza pa je šansu dobio Vukašin Spasojević koji je kadet i vrlo sam zadovoljan kako je odigrao s obzirom da mu je ovo prva utakmica u seniorskoj ekipi koju je celu igrao – rekao je posle utakmice trener Dušan Kalinić.
U osmom kolu Prve lige Srbije OK Smederevo Carina pred svojim navijačima igra sa Železničarom iz Beograda koji je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležio tri pobede i četiri poraza. Naredni rival odbojkašima Smederevo Carine trenutno zauzima sedmo mesto na tabeli sa 9 bodova.
– Očekujem tešku utakmicu ali verujem u momke i ubeđen sam da će dati sve od sebe kako bi upisali još jednu prvenstvenu pobedu – kaže kalinić o utakmici koja se igra u subotu 10. novembra od 16 časova u Dvorani Smederevo.
Posle sedam odigranih kola na tabeli vodi Ribnica sa 21 bodom, slede Niš i Smederevo Carina sa po 16 bodova.