Posle nepotpunog 20. kola lider Prve lige Centar su rukometaši Smedereva. U derbiju odigranom pred skoro ispunjenom salom OŠ Dimitrije Davidović, Smederevci su posle odlične rukometne predstave pobedili PKB sa 24:22, poluvreme 14:10.

Utakmica je imala svečarsku uvertiru. Publici su se predstavili rukometaši Smedereva rođeni 2006. godine koji su osvojili titulu Super lige Centralne Srbije sa 14 pobeda i jednim remijem. Nakon toga, najboljem rukometašu Smedereva svih vremena, igraču sa kojim je RK Smederevo pravio odlične rezultate, Nenadu Maksiću je povodom njegovog velikog uspeha i osvajanja Kupa Katara sa Al Sadom, Nenad Martić predsednik RK Smederevo poklonio rukometnu loptu.

Duel ekipa, koji su pre ove utakmice delile drugo i treće mesto sa istim brojem bodova, bolje su otvorili domaći. Posle sedam minuta furiozne igre u napadu i odbrani domaćin je vodio sa 5:1. Pokušao je trener gostiju Aleksandar Živković da tajm autom nešto promeni ali je njegov tim u 17. minutu gubio sa 10:4. Gosti odgovaraju mini serijom od 2:0, prilaze na 10:6. Do kraja ovog dela igre gosti su pokušavali iz petnih žila da smanje prednost ali malo toga im je polazilo za rukom. Posle odličnih 30 minuta domaćin je vodio 14:10.

Sredinom drugog poluvremena izgledalo je da se gostima sprema katastrofa. Pogotkom kapitena Marka Jokića Smederevo je povelo sa 21:16. Tada na scenu stupaju sudije Bojan Dauti i Uroš Minić. U razmaku od jedva nešto više od dva minuta dva puta su poništili golove Marka Jokića zbog navodnih prestupa, a između te dve akcije Jokić nije uspeo da realizuje situaciju 1 na 1. Gosti to koriste i prilaze na samo gol zaostatka 22:21 u 56. minutu.

U odlučujućim  trenucima domaći su bili prisebniji. Najpre je Jokić sa krila doveo Smederevo u vođstvo 23:21. Veoma brzo uzvratio je PKB golom za 23:22. U završnici se malo i sreća osmehnula domaćim igračima. Đorđević je uputio šut ka golu rivala, lopta je pogodila golmana gostiju u ruku i bukvalno se jedva ušetala u gol. Pogodak za konačnih 24:22 i veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Prilično slična utakmica iz prvog dela sezone, ali smo za razliku od prve utakmice igrali smo vrlo loše. Sa tehničkim greškama pokvarili smo jednu lepu utakmicu. Bili smo u problemu u prvom poluvremenu, bila je lepa atmosfera, a to je za nas koji ne igramo tako često u takvom ambijentu bio problem. Krenuli smo u grču i domaćin je brzo otišao na 5:1. Trebalo je to stići protiv ekipe u kojoj igraju trojica, četvorica internacionalaca koji znaju da završe ovakve utakmice. Mi to nismo umeli. Imali smo nekoliko ishitrenih šuteva, nismo iskoristili dva penala, uz najmanje 15 tehničkih grešaka teško je onda dobiti ovako kvalitetnu ekipu – rekao je posle utakmice trener gostujuće ekipe Aleksandar Živković.

Najefikasniji u ekipi Smedereva Marko Jokić kaže da je malo nedostajalo da se od gotovog napravi veresija.

Umalo da prospemo u finišu sve što smo stvarali duše od 50 minuta. Na kraju, bitna je pobeda, cilj je ostvaren, razlika je najmanje bitna. Da je bilo bolje suđenje mislim da bi ranije stigli do trijumfa. Sada čekamo i nadamo se da Obrenovčani savladaju Slogu.

Boban Filipović podvukao je da je očekivao tešku utakmicu i smatra da je trema igrala veliku ulogu u drugom poluvremenu.

Teška utakmica. Uhvatila nas je trema u drugom poluvremenu jer smo već polovinom tog dela igre pomislili da je sve gotovo. Ipak, PKB je ozbiljna ekipa, imaju odličnu bekovsku liniju, ali na individualni kvalitet uspeli smo da utakmicu privedemo kraju onako kako smo priželjkivali. Mislim da smo zasluženo slavili.

U ekipi Smedereva najefikasniji su bili Marko Jokić sa 9  i Danijel Đorđević sa 6 pogodaka. U gostujućoj ekipi bolji od ostalih bili su Krantić sa 5 i Prpa sa 4 pogotka.

Do četvrtka i utakmice Radnički – Sloga, koja se igra u Obrenovcu, Smederevo je prvo na tabeli sa 32. boda. U ovom okršaju Smederevcima igra poraz, ali i remi ekipe iz Petrovca na Mlavi.