Košarkaši Smedereva pomerili su se sa začelja Zapadne A grupe Prve srpske lige. U 12. kolu smederevski košarkaši su pred svojim navijačima pobedili ekipu Prve petoletke iz Trstenika rezultatom 93:90. Interesantno je da je u prvom okršaju ovih ekipa u Trsteniku domaćin slavio sa istom razlikom. Tada je bilo 87:84 za domaćina.
Na utakmici odigranoj krajem prošle godine domaći košarkaši odigrali su dva različita poluvremena. U prvih 20 minuta konkretniji su bili gosti koji su zahvaljujući iskusnom Radeviću i u šutu raspoloženom Čarapiću prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 47:41. U tom delu igre imperati pobede sputao je u dobroj meti domaće da pokažu šta znaju. Iako je sastav Ivana Mijatovića kvalitetniji od gostiju to nisu uspeli da prikažu u prve dve četvrtine. Osim toga, i na ovoj utakmici bio je primetan nedostatak Stevana Jovanovića pod obručima.
Na sreću u drugih 20 minuta domaći su zaigrali mnogo bolje i preko raspoloženih Lazića, Stanića i Jakovljevića pred poslednjih deset minuta imali su poen prednosti 69:68. U vrlo neizvesnoj završnici u kojoj se igralo koš za koš domaći su u finišu bili spretniji i prisebniji za veliku pobedu koja ih je dva kola pre kraja prvog dela pomerila sa začelja tabele.
Najefikasniji u ekipu Smedereva bili su Lazić sa 27, Stanić sa 23 i Jakovljević sa poenom manje. Kod gostiju su se istakli Radević sa 29 i Čarapić sa 26 poena.
U preostala dva kola Smederevo dočekuje Zekas i u poslednjem kolu gostuje Jagodini. Još jedan trijumf omogućio bi smederevskim košarkašima mnogo mirniji nastavak prvenstva u pelj autu kada se sastaju sa ekipama iz B grupe Prve srpske lige Zapad. Kako sada stvari stoje, rivali košarkašima Smedereva u borbi za opstanak biće Crnokosa iz Čajetine, Zlatar iz Nove Varoši, Student i Radnički iz Valjeva.