Rukometašice Mladog radnika zabeležile su šestu prvenstvenu pobedu u prvenstvu Super B lige. Radinčanke su u utakmici 10. kola, pred svojim navijačima, pobedile Halas Jožef iz Ade rezultatom 31:28, poluvreme 15:13. U vrlo izjednačenoj utakmici, u prvih 20 minuta bolje su na terenu izgledale gostujuće rukometašice. Održavale su minimalnu prednost sve do poslednje trećine prvog dela igre. Zahvaljujući boljoj igri u odbrani, ekipa Jovice Petkovića uspela je da se od rezultata 9:9 serijom od 3:0 odlepi na 12:9.

Kada je izgledalo da će sa solidnom prednošću na veliki odmor, devojke iz Ade su pokazale zašto su u Smederevo došle po dva boda. Za samo dva minuta došle su do izjednačenje 12:12. Pogocima Anđele Lazović, Nine i Milice Ninić, domaće su ipak na odmor otišle sa zalihom od dva gola. Ova prednost je mogla da bude ubedljivija da gošće na golu nisu imale odličnu Bojanu Vučetić, koja je utakmicu završila sa 23 odbrane.

U nastavku susreta posle samo 12 minuta delovalo je da će domaće do ubedljive pobede. Mladi radnik je poveo sa 21:16, ali se rukometašice Halas Jožefa nisu predavale. Zaigrale su nešto bolje u odbrani, iskoristile nestrpljenje domaćih u napadu i uspele da preokrenu rezultat. U 55. minutu su vodile sa 25:24. Tu nije bio kraj uzbuđenjima. Domaće nisu htele da im se ponovi Pančevo i preko ekstraraspoložene Ivane Paločević i sestara Milice i Nine Ninić, uz nekoliko odličnih intervencija Ivane Korać, uspevaju da naprave još jedan preokret za veliku i vrednu pobedu koja ih ostavlja u borbi za najviši plasman.

Voleo bih da znam zašto imamo ovakve oscilacije u igri. Gošće su došle u oslabljenom sastavu, ali i mi imamo kadrovskih problema. Oni su cele nedelje pokušavali da odlože ovu utakmicu zbog nekoliko povređenih igračica, a moje devojke vuku povrede od petog kola, pa nismo tražili odlaganje. Samo da podsetim da smo protiv Pančeva igrali bez šest igračica i nisu nam dozvolili odlaganje. Stekao sam utisak da su moje devojke unapred upisale dva boda. Sa druge strane, čudan kriterijum suđenja u prvom poluvremenu nije nam išao na ruku pa smo imali četiri promašaja sa šest metara. Mislim da bi već tada rešili ovu utakmicu. Ovako smo morali da se mučimo. Oni i mi smo igrali sa jednom postavom gotovo celu utakmicu. Pošto je za obe ekipe značaj utakmice bio veliki nisam bio u prilici da pružim priliku mlađim igračicama – rekao je posle utakmice Jovica Petković.

Na ovoj utakmici briljirala je Ivana Paločević. Postigla je 9 pogodaka, od kojih većinu levom rukom jer i dalje vuče povredu desnog ramena. Standardno efikasna bila je Anđelka Milanović sa 8 pogodaka, a po pet puta u listu strelaca upisale su se Milica i Nina Ninić. U poslednjem kolu jesenjeg dela sezone rukometašice Mladog radnika se sastaju sa Petrovaradinom. Kolo pre kraja na tabeli vodi Kikinda sa 15 bodova, sledi Pančevo sa 14, a Mladi radnik na trećem ima 13 bodova. Zanimljivo da se od četvrtog do šestog mesta sa po 11 bodova nalaze Srem, Petrovaradin i Radnički.