Po prvi put u šampionatu Super B lige rukometašice Mladog radnika svoj teren napustile su pognutih glava. Radinčanke su večeras u Dvorani Smederevo izgubile od rukometašica Pančeva rezultatom 29:21, poluvreme 15:10. Domaće rukometašice pružale su kakav-takav otpor gošćama u prvih desetak minuta. Pančevke su, predvođene odličnom Svetlanom Ničevski, zaigrale odlično u napadu, sa raznovrsnim idejama za koje domaće nisu imale rešenja. S druge strane, domaće su u napadu odigrale bezidejno, sa pogrešnom selekcijom šuta, a bilo je i mnogo tehničkih grešaka. Sve to nije moglo da bude nekažnjeno od ekipe kvaliteta Pančeva. Trener domaćih Jovica Petković pokušavao je sve da razmrda svoje igračice ali one večeras nisu odigrale na prepoznatljivom nivou. Uprkos ubedljivom porazu starteg domaćeg tima smatra da Pančevke nisu kvalitetniji tim pojedinačno.

Pančevke nisu kvalitetnije od nas, ali teren je pokazao svoje. Mi definitivno nismo igrali onako kako treba i kako smo se dogovorili pre utakmice kada je u pitanju napad. Na nešto smo ličili u prvih desetak minuta. Nismo napadali tamo gde smo se dogovorili a i problem je bila realizacija otvorenih šuteva, a u odbrani definitivno koncentracija nije bila na visokom nivou. Neke devojke jednistavno neće da promene neke stvari u glavi jer tehnički deo nije u pitanju – smatra trener  Mladog radnikaJovica Petković.

U narednom kolu rukometašice Mladog radnika se u Beogradu sastaju sa istoimenim rivalom koji je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležio samo jednu pobedu. Posle pet odigranih kola na tabeli vode Bor i Radnički iz Kragujevcu sa maksimalnim učinkom. Na trećem mestu se nalazi Sloga iz Kikinde sa 8 bodova. Mladi radnik trenutno se nalazi osmom mestu sa 4 boda.