Košarkaši Smedereva pretrpeli su i treći uzastopni poraz u prvenstvu Prve lige Zapad grupa A. Smederevci su na domaćem terenu poraženi od Plane iz Velike Plane rezultatom 83:112, po četvrtinama 16:31, 26:23, 22:34 i 19:24. Gosti su u Smederevu opravdali ulogu favorita i već u prvoj četvrtini nagovestili u kom pravcu ide ova utakmica. Dominantni pod košem, precizni u šutu za tri poena brzo su se odlepili na dvocifrenu razliku. Pokušavali su Smederevci da nešto preokrenu ali protv bolje i iskusnije ekipe nije se moglo. Ekipu Ivana Siha do pobede su vodili Mladenović sa 31 košem, Ćirić sa 22 i Trajković sa 20 poena. U domaćij ekipi najefikasniji je bio Lazić sa 20 poena, Tešić je dodao 19 a Novosel 16.

Samo na momente smo uspeli da pariramo izuzetno raspoloženoj i kvalitetnoj ekipi iz Velike Plane. Oni su ušli u sezonu sa najvišim ambicijama, dobro igraju, imaju dobrog trenera i želim im da se plasiraju u viši rang. Danas su bili izuzetno šuterski raspoloženi sa 15 trojki i uz sve drugo što su radil.i dobro danas bili su nerešiva enigma za naše mlade igrače. U našoj igri je bilo dobrih momenata, u drugoj četvrtini smo imali priključak, ali je u drugom poluvremenu došlo do izražaja iskustvo i kvalitet protivnika – prokomentarisao je treći poraz svoje ekipe trener Ivan Mijatović.

U narednom kolu košarkaše Smedereva očekuje gostovanje u Svilajncu ekipi Svilajnac Kompo koji je u ovom kolu slavio u Kraljevu.