Smederevski rukometaši zabeležili su očekivanu pobedu na utakmici desetog kola Prve lige Centar. Smederevci su savladali mladu ekipu Novog Beograda rezultatom 31:29, poluvreme 14:10. Domaćin je na iskustvo savladao  ekipu iz Novog Beograda, a razlika je mogla da bude i ubedljivija da nije bilo opuštanja i nedopustivih grešaka i promašaja u većem delu prvog poluvremena.

Najbolji komentar utakmice dao je jedan od najiskusnijih u ekipi Smedereva  Boban Filipović.

–           Pokazalo se da potcenjivanje protivnika može da košta. U ovom slučaju mi smo se trgli na vreme i na vreme rešili pitanje pobednika. Mislim da je naša pobeda zaslužena , definitivno smo bolja i iskusnija ekipa. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija ali smo imali mnogo nedopustivih grešaka.

Smederevci su u većem delu utakmice imali prednost do pet golova razlike koju su gosti u finišu susreta preko odličnih Milunovića i Golubovića sveli na podnošljiva dva gola razlike. Nenad Martić je utakmicu završio sa pet pogodaka, sve u drugom poluvremenu.

–  Na trenutke igramo dobro i to traje sve dokle imamo koncentraciju. Kad to ponestane dolazi do problema u igri. Ipak, dovoljno smo iskusna ekipa da to nadoknadimo kad je bilo potrebno. Pobeda je najbitnija i idemo dalje. Sledi nam poslednje kolo prvog dela sa Baskom u Beogradu. Idemo na pobedu, a onda ćemo da sumiramo urađeno u ovom delu sezone – kaže Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Jokić sa 8 pogodaka, pet je dodao Martić, Blagojević 4, a po tri puta u listu strelaca upisali su se Stojković, Filipović i Filić.

Na tabeli, kolo pre kraja prvog dela prvenstva sa po 9 pobeda i jednim porazom vode Radnički i Sloga, sledi PKB sa 14 bodova, a Smederevo je četvrto sa bodom manje.