Konačno su se odbojkašice Smedereva radovale pobedi. Poslednji put Smederevke su slavile pobedu 30. novembra kada su pred svojom publikom bile bolje od Spartaka iz Ljiga. Ekipa Milana Paunovića pobedila je u utakmici 14. kola prve lige Srbije ekipu Vranja sa 3:2. Bila je ovo istovremeno i prva pobeda smederevskih odbojkašica posle pet poraza u mečevima u kojima je peti set odlučivao kome ide slađi deo kolača.

Sve je počelo odlično po ekipu Milana Paunovića. Domaće su rešile prvi set u svoju korist rezultatom 25:18. Većim delom drugog seta ekipa Smedereva imala je prednost od poena ili dva. U finišu kod rezultata 21:20 za Smederevke, Milan Paunović uzima tajm-aut koji je očigledno više prijao odbojkašicama Vranja. Sledi serija gošći od 4:0 za vođstvo 24:21. Smederevke prilaze na 24:23, sli snage za potpuni preokret nisu imali. Na kraju 25:23 za Vranjanke.

U trećem setu rezultatska klackalica tokom većeg dela, a prisebnije i srećnije u završnici bile su odbojkašice Vranja koje ovaj period rešavaju u svoju korist rezultatom 28:26. U tim trenucima delovalo je da će gošće lako do trijumfa. međutim, domaće su se konsolidovale na prijemu, proradio je napad i igra u polju za 25:21 i novu, šestu utakmicu u kojoj peti set odlučuje pobednika.

Malobrojni posetioci u Dvorani Smederevo prisustvovali su retko viđenom preokretu. Vranjanke su povele sa 13:8 i samo čudo je moglo da spase domaće. To čudo se, na njihovu veliku radost, dogodilo. Smederevke su preko Une Đorđević, Vesne Sekulić i Marije Mijanović malo po malo sustizale prednost gošći i na kraju prve prošle kroz cilj što je bio signal za veliko slavlje igračica i rukovodstva kluba.

Neshvatljivo. Posle ovakve utakmice ne znam šta bih vam rekao. Nemam ništa pametno da kažem. Pali smo u odlučujućim trenucima. U svakom slučaju čestitam ekipi Smedereva na pobedi i želim im puno sreće u nastavku prvenstva – rekao je posle utakmice trener ŽOK Vranje Ivan Đurović.

Milan Paunović imao je razloga za zadovoljstvo. Ostvarena je pobeda u u takmici koja je, kako on kaže, bila od presudnog značaja za dalju borbu za opstanak u prvoligaškoj konkurenciji.

Dobili smo peti set isto onako kako smo izgubili treći period igre. Imali smo veliki psihološki pritisak jer smo u situaciji da se borimo za opstanak. Pobedili smo u utakmici koja nam je bila biti ili ne biti. Sledeće kolo idemo u Ljig. Učinićemo sve da pokušamo da izbegnemo baraž i da do kraja prvenstva obezbedimo opstanak. Neće biti lako jer neće sve zavisiti od nas. Imamo sada malo dužu pauzu i nadam se da ćemo se dobro spremiti za odlučujuće utakmice – nada se Paunović.

Posle 14 odigranih kola Smederevke se nalaze na devetom mestu sa 3 pobede. Ukoliko u narednom kolu pobede u Ljigu preteći će na tabeli direktnog konkurenta u borbi za opstanak. U prvom delu prvenstva Smederevke su na svom terenu bile bolje rezultatom 3:1. Na tabeli vodi Srem sa maksimalnim učinkom, a za drugo mesto i baraž za popunu Super lige Srbije do kraja prvenstva boriće se Radnički i Omladinac iz Novih banovaca.