Posle tri vezana poraza, odbojkašice Smedereva imale su pred utakmicu šestog kola Prve lige Srbije protiv Spartaka iz Ljiga veliki imperativ  pobede. Upravo je taj imperativ bio velika kočnica na početku utakmice. Mlada ekipa iz Ljiga vodila je većim delom prvog seta ali je u finišu iskusnija ekipa Siniše Živaka uspela da sustigne prednost rivala, čak je došla i do set lopte ali su posle velike drame Smederevke prepustile prvi set gošćama rezultatom 29:27. U drugom setu nije bilo toliko neizvesnosti. Smederevske odbojkašice dobile su ovaj period rezultatom 25:21. U nastavku susreta domaće su sa puno samopouzdanja nastavile da melju rivala što se pokazalo i na semaforu – 25:17.

Četvrti set je bio pun preokreta, ekipe su igrale na mahove sve do završnice kada su Smederevke povele sa 23:19. Delovalo je da će iskusna ekipa Smedereva bez problema uspeti da privede utakmicu kraju. Međutim, upravo je jedna od najiskusnijih u ekipi Smedereva sa nekoliko grešaka omogućila ekipi iz Ljiga da dođe od izjednačenja – 23:23. Kada su malobrojni posetioci u Dvorani Smederevo pomislili da će pobednika odlučiti peti set, Una Đorđević je sa dva poteza, najpre smečom, a nakon toga i blokom jedan na jedan otklonila sve dileme u vezi sa pobednikom.

Posle ove pobede odbojkašice Smedereva sa sedam bodova zauzimaju sedmo mesto na tabeli ispred Rode, Spartaka i Dinama iz Pančeva.

Smederevo je iskusnija ekipa od nas i to je prevagnulo na ovoj utakmici. Čestitam im na pobedi. Mi malo treniramo, imamo dosta studenata tako da je to, uz iskusne igračice koja igraju za Smederevo, bilo doboljno za pobedu na ovoj utakmici – smatra trener odbojkašica Spartaka Goran Đorđević.

Naše muke se nastavljaju. Osetilo se da je naš prvi dizač, koji je imao zdravstvenih problema, malo trenirala u prethodnom periodu i to se osetilo na kraju. Igramo sa mnogo oscilacija, a razlog su porazi u prethodnim kolima. Uvuklo se nepoverenje u igračice koje ne veruju jedna drugoj. Nadam se da će posle ove pobede sve biti lakše. Sada nam sledi gostovanje u Pančevu i okršaj sa Dinamom koji nema pobedu u dosadašnjem toku sezone. Ako tu zabeležimo pobedu, Dinamo teško da negde može do trijumfa i vetovatno do kraja prvog dela ostaje na nula bodova. Tada ne bi imali presiju borbe za opstanak – naglašava trener Smederevki Siniša Živak.

Jedna od najisukusnijih u ekipi Smedereva, Vesna Sekulić smatra da je i dalje najveći problem uhodavanje ekipe na terenu.

Čini se da još nismo kompatibilni kao tim i da bi trebalo da igramo kao jedna. U onom momentu kada jednoj ne ide,  druga bi trebalo da pripomogne. Čini se da je na ovoj utakmici svako štitio sebe do momenta kad nisu videle da tako ne ide. Bilo je jako bitno da dobijemo ovu utakmicu da nam se vrati samopouzdanje. Manje nama iskusnim igračicama, a mnogo više ovim devojkama koje su sa nama u ekipi. Sada nam sledi jako bitno gostovanje u Pančevu i nadam se nastavku pobedničkog niza – očekuje Vesna Sekulić.

U narednom kolu odbojkašice Smedereva igraju sa Dinamom iz Pančeva koji trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli bez ijednog boda. Vodi Srem sa 16 bodova, drugo je Vranje sa 13, a zatim slede tri tima sa po 11 bodova – Takovo, Omladinac i Srbijanka.