Odbojkaši Smederevo Carina pretrpeli su i treći prvenstveni poraz u šampionatu Prve lige Srbije. Smederevci su u petom kolu poraženi od novajlije u ligi ekipe Borca u Paraćinu rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 17:25, 25:23 i 25:14. Imali su priliku smederevski odbojkaši i u prvom i trećem setu da nešto više urade ali je domaćin, malo uz pomoć sudija i zahvaljujući greškama Smederevaca došao do vredne pobede.

Krenuli smo lepo u prvom setu sve do  završnice. Pri rezultatu 24:23 za domaćina sudija nam uzima poen iako je lopta završila, pa skoro metar van terena. Vidno iznervirana cela ekipa sledeći set diktira igru i završavamo set 17:25 sa odličnom igrom u terenu. Tako smo nastavili i u trećem setu, ali u samoj zavrsnici dolazi do pada koncetracije, problema na prijemu i napadu. Dovoljno da domaćin povede 2:1. U poslednjem setu postojala je samo jedna ekipa na terenu – rekao je trener smederevskih odbojkaša Petar Petrović.

U narednom kolu OK Smederevo Carina dočekuje ekipu Stare pazove. Dojučerašnji superligaš u čijem sastavu igra nekadašnji igrač Smedereva Uglješa Pešut. Jedinstvu baš ne ide dobro u dosadašnjem toku sezone. Zabeležili su samo dve pobede uz tri poraza, a u ovom kolu su na svom terenu poraženi od Kleka sa 3:1

Očekuje nas teška utakmica, ali ako ponovimo igru kao protiv Železnicara ne sumnjam da možemo do nove pobede i tri boda – smatra Petrović.            Posle pet odigranih kola na tabeli vodi Metalac sa 14 bodova, sledi Novi Sad Maneks sa bodom manje, a na trećem mestu je Karađorđe sa 11 bodova. Smederevo Carina trenutno zauzima osmo mesto sa 5 bodova.