Fudbaleri Smedereva 1924 poraženi su, na poslednjoj proveri pred nastavka prvenstva Srpske lige Zapad,  u  Kovinu od Kolubare iz Lazarevca rezultatom 2:1, poluvreme 1:1. Smederevce je u vođstvo doveo Nikolić golom u petom minutu. Vođstvo fudbalera Smedereva trajalo je samo sedam minuta. Posle trećeg uzastopnog kornera u gužvi u šesnaestercu Smedereva najbolje se snašao Jovanović sa poravnanje rezultata. U nastavku susreta lider srpskoligaškog Zapada imao je znatno više prilika, Nemanja Stojanović i Jaćimović su  dva puta sami izlazili ispred golmana Kolubare ali su uspeli da promaše prazan gol. Nemanja Stojanović oprobao je šut sa više od dvadeset metara, ali je Kovačević, golman Kolubare bio na mestu. Za propuštene prilike stigla je kazna u 84. minutu kada je Radonjić iz kontranapada doneo pobedu Kolubari. Imali su priliku Smederevci za izjednačenje u 86. minutu kada je posle šuta Nikolića, Mihajlović sa gol linije izbacio loptu u polje.

Uprkos porazu čini se da Smederevci spremno dočekuju prvo kolo nastavka prvenstva i okršaj sa Poletom u Ljubiću.

Nešto kasnije kombinovani tim Smedereva 1924 odigrao je utakmicu četvrtfinala Kupa GFS. Smederevci su rutinskom igrom sa 5:0 pobedili Proleter 1947 golovima Milentijevića, Markovića, Filipovića i Milosavljevića u prvom i Alentijeva u drugom poluvremenu. Plasman u polufinale obezbedili su Borac pobedom od 5:0 nad Podunavcem, Proleter Mihajlovac koji je takođe sa 5:0 slavio u Dobrom Dolu nad Hajduk Veljkom, a u četvrtak se igra poslednji četvrtfinalni susret Crvena zvezda : Osipaonica.