Rukometašice Mladog radnika u šestom kolu Superlige Srbije u nedelju se sastaju sa Bekamentom iz Aranđelovca. Radinčanke okršaj sa apsolutnim favoritom dočekuju u ne baš dobrom raspoloženju. Ekipa Jovice Petkovića nanizala je tri uzastopna poraza, prvi u Jagodini, nakon toga na domaćem terenu od Medicinara i u sredu na gostovanju u Vrbasu od istoimenog rivala rezultatom 30:23, poluvreme 16:7. Rukometašice Mladog radnika priliku za bolji rezultat sa ovog gostovanja us propustile u prvih 30 minuta kada su, što im se često dešava ove sezone, promašili deset šuteva sa  šest metara. Najefikasnija u ekipi Mladog radnika bila je Nina Ninić sa 7 pogodaka, a Mila Tešić je postigla dva manje.

Ponovo smo mnogo toga promašili u prvom poluvremenu. Pokušali smo nešto da uradimo u drugih 30 minuta ali bez većeg rezultata. Nadam se da nam se slične stvari neće događati u nastavku sezone, iako nam raspored ne ide na ruku – rekao je trener Mladog radnika Jovica Petković.

U nedelju u Smederevo dolazi ekipa Bekamenta, nakon toga sledi gostovanje Vojvodini, a u devetom kolu Radinčanke će ugostiti Naisu iz Niša.

Naredni rival, Bekament iz Aranđelovca u prethodnih kola ne može da se pohvali dobrim startom sezone. U prvom kolu su poraženi u Jagodini, nakon toga su na svom terenu deklasirali Medicinar (32:24), usledila je ubedljiva pobeda u Vrbasu (29:21), na domaćem terenu su poraženi od Naise sa 30:19 i u prošlom kolu na svom terenu samo remi sa Vojvodinom. Zato treba očekivati da će rukometašice Bekamenta učiniti sve da u Smederevu dođu do treće prvenstvene pobede.

Utakmica se igra u nedelju u Sportskoj hali sa početkom u 18 časova.